Nowe nagrania z Kadyrowem. Tak wygląda obecnie

Proputinowski szef Czeczenii Ramzan Kadyrow pokazał się publicznie. Zaprosił do swojego regionu szefa obwodu pskowskiego i szefa nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej. Na filmikach widać, że Kadyrow wyraźnie przybrał na wadze. Pojawiają się doniesienia, że może to mieć związek z problemami zdrowotnymi przywódcy.

Nowe nagrania z Kadyrowem. Tak wygląda obecnie
Ramzan Kadyrow (PAP EPA, YURI KOCHETKOV)

Pokazowe nagrania Kadyrow udostępnił na swoim kanale na Telegramie. Na nich pokazuje politykom z innych regionów, w tym z okupowanego ukraińskiego obwodu donieckiego, jak Czeczenia przygotowuje tzw. kadyrowców do wojny w Ukrainie.

Nowe nagranie z Kadyrowem

Zapewnia, że co tydzień z jego regionu na Ukrainę wyjeżdża 200 bojowników do wsparcia Rosji w wojnie. W Czeczenii ćwiczą też zmobilizowani z obwodu pskowskiego. Kadyrow pokazuje gubernatorowi tego regionu stolicę - Grozny.

Odbyłem owocny dialog z Michaiłem Jurjewiczem. Rozmawialiśmy przy dużym stole, kosztowaliśmy potraw czeczeńskiej kuchni narodowej. Podczas rozmowy dostojny gość podzielił się swoimi wrażeniami z tego, jak Grozny stał się jeszcze ładniejszy - pisze Kadyrow.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ekspert o przebiegu wojny. "Na Krymie się zaczęło i tam się skończy"

Problemy zdrowotne Kadyrowa?

Dwa dni później Kadyrow pochwalił się, że do Czeczenii przyjechał również szef tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, który "wysoko ocenił wkład republiki w przeprowadzenie specjalnej operacji wojskowej w Donbasie i na Ukrainie, a także podkreślił ważną rolę Rosji w tym procesie".

Jednak zamiast na propagandowych przekazach, trudno nie skupić się na zupełnie czymś innym. Na filmikach widać, że Kadyrow wyraźnie przybiera na wadze, o czym wielokrotnie alarmowały media. Niemiecki dziennik "Bild" przekazał tymczasem, że Kadyrow może mieć problemy z nerkami. Jak twierdzi były wicepremier Czeczenii Achmad Zakajew, Kadyrow ściągnął specjalistę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, bo nie ufa lekarzom w Moskwie.

Polityk zapewnia, że między innymi z tego powodu Kadyrow nie pojawił się na przemówieniu Władimira Putina w Moskwie, które miało miejsce 21 lutego. A to, że czasami czeczeński przywódca na nagraniach wygląda na energicznego i zwinnego, ma być zasługą używek i leków, które zażywa.

Spójrzcie sami, jak obecnie wygląda.

Trwa ładowanie wpisu:telegram
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić