Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Nowe obostrzenia. Szef MSWiA i komendant główny policji zapowiadają represje

94
Podziel się:

W piątek odbyła się konferencja ministra spraw wewnętrznych i administracji, głównego inspektora sanitarnego oraz komendanta głównego Policji. Zaapelowali oni o przestrzeganie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa i zapowiedzieli represje wobec tych, którzy je lekceważą.

Nowe obostrzenia. Szef MSWiA i komendant główny policji zapowiadają represje
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński (PAP, Radek Pietruszka)

Szef MSWiA Mariusz Kamiński podczas konferencji podkreślił, że "najbliższe dni i tygodnie będą kluczowe do rozwoju epidemii koronawirusa w naszym kraju". Stwierdził, że działając solidarnie, możemy pokonać epidemię i każdy może się do tego przyczynić.

Sytuacja jest dramatyczna, ale nie beznadziejna. Wręcz przeciwnie, widać światło w tunelu. Perspektywa powrotu do normalności jest realna. Masowe szczepienia, które są przeprowadzane, dziesiątki tysięcy obywateli, którzy każdego tygodnia są szczepieni, to realna perspektywa poprawy sytuacji - powiedział Kamiński.

Minister zaapelował o przestrzeganie obostrzeń, noszenie maseczek i zachowywanie dystansu społecznego. Powiedział, że jest przekonany, że przestrzeganie tych prostych zasad, będzie miało "istotne znaczenie".

Działania służb państwowych wobec osób, które wyłamują się z solidarności społecznej, którym brakuje wyobraźni i odpowiedzialności za innych, będą bardzo stanowcze - zaznaczył.

Głos zabrał także główny inspektor sanitarny Krzysztofa Saczka, który podkreślił, że sytuacja epidemiologiczna jest "niezwykle trudna" a "wirus nie zna podziałów". Odniósł się do nadchodzących świąt Wielkanocy i zaapelował, by zachować w tym okresie solidarność i odpowiedzialność.

Nie walczymy z obywatelami, tylko z wirusem i pandemią (...) Żadne reguły dotyczące reżimu sanitarno-epidemiologicznego nic nie zdziałają, jeśli nie będziemy ich stosować, przestrzegać i stosownie reagować - powiedział Saczka.

Szef policji zapowiada represje wobec osób łamiących restrykcje

Główny komendant policji Jarosław Szymczyk zaznaczył, że wszyscy policjanci, którzy kierowani są do służby, będą traktować łamanie restrykcji priorytetowo. Podkreślił, że choć większość obywateli stosuje się obostrzeń, to wciąż są tacy, którzy je lekceważą.

Spotykamy również ludzi, którzy nie respektują tych zasad, często w sposób niezwykle lekceważący. I tam będzie represja z naszej strony i to zdecydowana - zaznaczył.
Jako policja liczymy bardzo mocno na odpowiedzialność duchownych i wiernych - powiedział Szymczyk, odnosząc się do kontroli limitów w kościołach podczas Wielkanocy.

Zobacz także: Nowe obostrzenia: żłobki i przedszkola zamknięte. "Jest coraz gorzej"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
grgwtk
rok temu
Mam pytanie co daje straszenie restrykcjami jeżeli na ulicach nie ma żadnego policjanta, a połowa chodzących po ulicach nie stosuje się do przepisów.
Ttt
rok temu
Nich zacznie od sejmu i Rydzyka. Przykłady z z życia, jak wygląda kontrola P. Rydzyka.
Co to jest?
rok temu
Ciekawe jest to ,że na konferencji nie wspomniano o zakazie jakichkolwiek zgromadzeń powyżej 5 osób w kontekście udziału we mszy świętej w kościołach.
8787
rok temu
Masoneria za POmocą WHO zaleca wszystkim krajom zamordyzm. Mało firm jeszcze padło , a nie wszyscy chcą się szczepić, więc trzeba dusić narody, aż zostanie jeden, ten wybrany.
chora konfere...
rok temu
"Jako policja liczymy bardzo mocno na odpowiedzialność duchownych i wiernych - powiedział Szymczyk, odnosząc się do kontroli limitów w kościołach podczas Wielkanocy."Ale piepszenie w bambuł. Przecież on powiedział ,że policja nie ma w "zwyczaju" kontrolować kościołów.
klawisz
rok temu
to w polsce tylko przestepca moze poucza innych jak nalezy postepowac.....
ak001
rok temu
Czy to oznacza, że PiS będzie represjonował księży i te tłumy w kościołach? Aaaa... no tak... Przecież świętych rąk kapłana wirusy się nie imają. W końcu to święte ręce. Wie to każde dziecko które miało z nimi do czynienia.
za klasykiem
rok temu
często przeliczy się ten kto liczy że będzie liczył
mufon
rok temu
Wy nie pomagacie ludziom w Polsce. Jesteście okupantami którzy gnębią Polaków i muszą zostać zniszczeni
maq
rok temu
A odszkodowania za te bezprawne represje będzie płacił z własnej kieszeni czy z naszej?
malkontent
rok temu
Straszenie Polaków represjami za nieposłuszeństwo będzie polską tradycją narodową ekip przy władzy . W latch 50-tych był taki co obiecał , w obronie interesów Polaków odcinać ręce . Takie ludzkie chłopisko , mógł przecież obiecać obcięcie głowy . Zastanawiam się co nam obieca minister Kamiński - wyraz twarzy, w mascs -zwłaszcza ,na miłosierdzie nie wskazuje .
HUNTA
rok temu
HUNTA HUNTA
Uchachacha
rok temu
I takich właśnie wypowiedzi się spodziewałam! Kretynizm ludzi dochodzi do zenitu! Biedactwa, tak ich rząd uciska, a oni wolą ścisk. Bo, jak to przyjemnie leżeć w szpitalu w jakiejś hali, a łóżka jedno koło drugiego, ale grunt, że jest się w tłumie!
IQ>
rok temu
Minister zaapelował o przestrzeganie obostrzeń, noszenie maseczek i zachowywanie dystansu społecznego. Powiedział, że jest przekonany, że przestrzeganie tych prostych zasad, będzie miało "istotne znaczenie".No przecież prawie już rok tak robimy i nagle ma pomóc ???? Tzn.ze wczesniej nie mialo znaczenia???? Kolejny kłamca i oszust!!!!nie ma żadnej pandemii!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić