Nowe województwo? Jarosław Kaczyński komentuje

169

W auli Politechniki Koszalińskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami powiatów koszalińskiego, sławieńskiego i szczecineckiego. Przy tej okazji odpowiadał na przeróżne pytania.

Nowe województwo? Jarosław Kaczyński komentuje
Jarosław Kaczyński (Flickr, Piotr Drabik)

Jedno z pytań, z którymi mierzył się Jarosław Kaczyński, dotyczyło utworzenia województwa środkowopomorskiego ze stolicą w Koszalinie. - To jest sprawa na kolejne kadencje, z całą pewnością - odpowiedział prezes partii rządzącej, cytowany przez "Super Express".

Możliwość utworzenia nowego województwa w trakcie pierwszej kampanii przed wyborami prezydenckimi sygnalizował Andrzej Duda. - Ta sprawa była przez nas badana tak bardzo na roboczo - zdradził teraz Kaczyński.

Chcieliśmy takiego rozwiązania, ja też chciałem, ale okazało się, że w znacznej części tego regionu, tej części bardziej na wschód, tej wokół Słupska, w skrócie myślowym mówiąc, tego sobie nie bardzo życzą - przekazał.

Mówił też, że jest "pewien kłopot". - Pierwsza próba, myśmy do niej podeszli, ale ona nie zakończyła się powodzeniem - dodawał szef Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński o aktualnym podziale Polski

Jarosław Kaczyński nawiązywał też do aktualnego podziału naszego kraju. - Strukturą efektywną w sensie takim, która odnosi się do obsługi obywateli, bo w gruncie rzeczy po to państwo jest, aby jako całość, jako wspólnotę narodową i indywidualnie obsługiwać - tłumaczył.

To jest sprawa na kolejne kadencje z całą pewnością, ale my się nad tym zastanawiamy i z całą pewnością nie zapomnimy wtedy o środkowym Pomorzu i nie zapomnimy o Koszalinie, który jest naturalną stolicą tego regionu, który tak naprawdę istnieje - podsumował podczas wizyty w Koszalinie.
Zobacz także: "Na nieruchomościach można też stracić". Deweloperzy dostaną bolesną lekcję?
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić