Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Nowe zasady covidowe w Wielkiej Brytanii. "Odzyskajmy pewność siebie"

12
Podziel się:

Premier Wielkiej Brytanii ogłosił nowe zasady postępowania w przypadku zarażenia się koronawirusem. Boris Johnson zdecydował, że osoby, u których potwierdzono zachorowanie na COVID-19, nie będą zobowiązane prawnie do samoizolowania się. Jak to uzasadnił?

Nowe zasady covidowe w Wielkiej Brytanii. "Odzyskajmy pewność siebie"
Boris Johnson ogłosił, że osoby zarażone COVID-19 nie będą prawnie zobowiązane do samoizolowania się (Getty Images, 2022 Getty Images)

Jak podaje portal NBC, nowe zasady zostały wprowadzone w ramach planu "Życie z COVID". Premier Boris Johnson podkreślił, że zniesienie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa pozwoli Brytyjczykom na chronienie się przed zarażeniem bez konieczności wyrzekania się wolności.

Nie twierdzę, że powinniśmy porzucić środki ostrożności, ale teraz nadszedł moment, abyśmy wszyscy odzyskali pewność siebie – podkreślił Boris Johnson (NBC).

Pandemia COVID-19 w Wielkiej Brytanii. Nowe zasady

Przedstawienie planu "Życie z COVID" w brytyjskim parlamencie będzie miało miejsce w poniedziałek 21 lutego. Jak zaznaczył Boris Johnson, na tym etapie pandemii COVID-19 można bezpiecznie wycofać się ze stosowania środków przymusu na rzecz zachęcania mieszkańców kraju do brania odpowiedzialności za swoje zdrowie.

Osiągnęliśmy etap, w którym, jak uważamy, można przesunąć ciężar z (...) zakazywania pewnych działań na rzecz zachęcania do brania osobistej odpowiedzialności – tłumaczył Boris Johnson (NBC).
Zobacz także: Zobacz też: Szczepienie wziewne przeciw COVID-19? Dr Karauda wymienia zalety

Nie wszyscy przyjęli pomysł brytyjskiego premiera entuzjastycznie. W gronie sceptyków są m.in. doradcy rządu ds. zdrowia. Jeden z nich, Wes Streeting, uważa nawet, że Johnson ogłosił "zwycięstwo przed końcem wojny".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Emil
4 miesiące temu
Jaka jest mentalność Brytyjczyków, skoro wybierają takiego osobnika na premiera? Wystarczy popatrzeć na niego. A to tylko jeden aspekt jego osobowości.
Luzik
4 miesiące temu
putin jednym ruchem zakonczyl pandemie haha
TRZASKOmentow...
4 miesiące temu
Boris podaj adres swojego fryzjera to Cię pomszczę !!!
Indie Putin �...
4 miesiące temu
Indie to czwarte mocarstwo zbrojne świata gdzie gospodarczo ma duży wpływ na rosie dlaczego NATO prezydęći nie rozmawiają z Przywucą Indii pokturej stronie stoki to Indie mogą powstszymać zapędy Putina
Wielka B
4 miesiące temu
Anglia jusz zostawiła Ukrainę za zniszczenie atomu Ukraina miała być wolna i suwerena i przede wszystkim bezpieczna i niepodległa i co wielkie G....
Indiie 🙏🇮🇳...
4 miesiące temu
Wiecie dobrze żeby powstszymać Putina musiały by zadziałać dyplomacja a żaden Przywucą europejski nawet nasz Prezydet Duda powinien zadzwonić i zapytać czy Indie chcą wojny Ukrainy i krajuw bałtyckich z Rosią i niech opowie się po jakiej stronie stoki bo to Japonia i Chiny mają wpływ na Dyktatora
Gość
4 miesiące temu
Brawo! Kolej na kolejne państwa. Dość niewoli, strachu. Dwa lata z życia zabrane, nikt nam tego nie odda.
Piter
4 miesiące temu
Zamiast srowida jest Putin
Proste
4 miesiące temu
Anglicy jak to przygłupi naród na 3dakwe nie do końca dali się nabrać więc odwołują wszystko bo prawnicy masowo pisali pisma więc się bali
Norek
4 miesiące temu
Ale zastrzykow nie odwołał ani nie przyznał że to taki psikus byl ? Nadal zastrzykuja ? Nie odwola bo by tym przyznal że ten dekokt to bubel.
Olajsjsjs
4 miesiące temu
Tutaj nigdy nie było jakichkolwiek restrykcji bomludzie robili co chcieli więc żadna nowość a mieszkam tu już 20lat i bardzo dobrze
Jamas
4 miesiące temu
Już tam dobrze posypały się do sądu ten cały przekręt żądny kraj się nie wypłaci za to co zrobił Wykly wal
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić