Nowe zasady covidowe w Wielkiej Brytanii. "Odzyskajmy pewność siebie"

16

Premier Wielkiej Brytanii ogłosił nowe zasady postępowania w przypadku zarażenia się koronawirusem. Boris Johnson zdecydował, że osoby, u których potwierdzono zachorowanie na COVID-19, nie będą zobowiązane prawnie do samoizolowania się. Jak to uzasadnił?

Nowe zasady covidowe w Wielkiej Brytanii. "Odzyskajmy pewność siebie"
Boris Johnson ogłosił, że osoby zarażone COVID-19 nie będą prawnie zobowiązane do samoizolowania się (Getty Images, 2022 Getty Images)

Jak podaje portal NBC, nowe zasady zostały wprowadzone w ramach planu "Życie z COVID". Premier Boris Johnson podkreślił, że zniesienie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa pozwoli Brytyjczykom na chronienie się przed zarażeniem bez konieczności wyrzekania się wolności.

Nie twierdzę, że powinniśmy porzucić środki ostrożności, ale teraz nadszedł moment, abyśmy wszyscy odzyskali pewność siebie – podkreślił Boris Johnson (NBC).

Pandemia COVID-19 w Wielkiej Brytanii. Nowe zasady

Przedstawienie planu "Życie z COVID" w brytyjskim parlamencie będzie miało miejsce w poniedziałek 21 lutego. Jak zaznaczył Boris Johnson, na tym etapie pandemii COVID-19 można bezpiecznie wycofać się ze stosowania środków przymusu na rzecz zachęcania mieszkańców kraju do brania odpowiedzialności za swoje zdrowie.

Osiągnęliśmy etap, w którym, jak uważamy, można przesunąć ciężar z (...) zakazywania pewnych działań na rzecz zachęcania do brania osobistej odpowiedzialności – tłumaczył Boris Johnson (NBC).
Zobacz także: Zobacz też: Szczepienie wziewne przeciw COVID-19? Dr Karauda wymienia zalety

Nie wszyscy przyjęli pomysł brytyjskiego premiera entuzjastycznie. W gronie sceptyków są m.in. doradcy rządu ds. zdrowia. Jeden z nich, Wes Streeting, uważa nawet, że Johnson ogłosił "zwycięstwo przed końcem wojny".

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić