Nowe zasady kwarantanny wzbudzają wątpliwości. Ministerstwo Zdrowia reaguje

1

Pojawiło się sporo wątpliwości dotyczących nowych zasad nakładania kwarantanny. W związku z tym Ministerstwo Zdrowia postanowiło zająć stanowisko w tej sprawie. Wyjaśniono nieścisłości.

Nowe zasady kwarantanny wzbudzają wątpliwości. Ministerstwo Zdrowia reaguje
Minister zdrowia Adam Niedzielski (PAP)

Od 24 czerwca obowiązuje kwarantanna na nowych zasadach. Zmiany wprowadzono praktycznie z dnia na dzień. Nie dziwi zatem to, że pojawiły się liczne wątpliwości.

W rozporządzeniu zaznaczono, że kwarantanna obejmuje przybywających do Polski z państwa nienależącego do strefy Schengen lub niebędącego państwem członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało ponadto, że przyjeżdżający do Polski spoza Strefy Schengen i EOG będą zwolnieni z kwarantanny jeśli zostali w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 preparatem dopuszczonym do obrotu w Unii Europejskiej.

Ale zamieszanie! Wszystko przez nowe zasady ws. kwarantanny

Pojawiło się zamieszanie. To dlatego, że np. Chorwacja nie należy do strefy Schengen, ale jest członkiem EOG. O rozwianie wątpliwości Onet poprosił Ministerstwo Zdrowia.

Aby podróżny nie miał obowiązku odbycia kwarantanny, wystarczy, że wraca do kraju ze Strefy Schengen lub kraju EOG. W związku z ew. wątpliwościami dot. członkostwa Chorwacji w EOG rozporządzenie zostanie zmodyfikowane w celu zapewnienia bezspornego brzmienia przepisów - wyjaśniono w odpowiedzi.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić