o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Nowe zasady kwarantanny wzbudzają wątpliwości. Ministerstwo Zdrowia reaguje

1
Podziel się

Pojawiło się sporo wątpliwości dotyczących nowych zasad nakładania kwarantanny. W związku z tym Ministerstwo Zdrowia postanowiło zająć stanowisko w tej sprawie. Wyjaśniono nieścisłości.

Nowe zasady kwarantanny wzbudzają wątpliwości. Ministerstwo Zdrowia reaguje
Minister zdrowia Adam Niedzielski (PAP)
bEpEopnV

Od 24 czerwca obowiązuje kwarantanna na nowych zasadach. Zmiany wprowadzono praktycznie z dnia na dzień. Nie dziwi zatem to, że pojawiły się liczne wątpliwości.

W rozporządzeniu zaznaczono, że kwarantanna obejmuje przybywających do Polski z państwa nienależącego do strefy Schengen lub niebędącego państwem członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA).

bEpEopnX

Ministerstwo Zdrowia poinformowało ponadto, że przyjeżdżający do Polski spoza Strefy Schengen i EOG będą zwolnieni z kwarantanny jeśli zostali w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 preparatem dopuszczonym do obrotu w Unii Europejskiej.

Ale zamieszanie! Wszystko przez nowe zasady ws. kwarantanny

Pojawiło się zamieszanie. To dlatego, że np. Chorwacja nie należy do strefy Schengen, ale jest członkiem EOG. O rozwianie wątpliwości Onet poprosił Ministerstwo Zdrowia.

Aby podróżny nie miał obowiązku odbycia kwarantanny, wystarczy, że wraca do kraju ze Strefy Schengen lub kraju EOG. W związku z ew. wątpliwościami dot. członkostwa Chorwacji w EOG rozporządzenie zostanie zmodyfikowane w celu zapewnienia bezspornego brzmienia przepisów - wyjaśniono w odpowiedzi.
bEpEopod
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpEopoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Oszuści
4 tyg. temu
Ale szczepionka nie chroni przed zachorowaniem a tylko łagodzi skutki choroby. Zaszczepiony nadal może roznosić wirusa.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić