Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Nowogrodziec. Zaginiecie Kacpra. Ojciec chłopca zatrzymany. Są zarzuty

27

Kacperek z Nowogrodźca zaginął w poniedziałek 27 kwietnia. Mimo intensywnych poszukiwań los chłopca nadal pozostaje nieznany. W akcji biorą udział funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Doszło do zatrzymania ojca 3,5-latka.

 Nowogrodziec. Zaginiecie Kacpra. Ojciec chłopca zatrzymany. Są zarzuty
(Policja Bolesławiec)

Kacper na chwilę przed zaginięciem pozostawał pod opieką ojca. Funkcjonariusze policji dotarli do świadka, który widział oboje w dniu zniknięcia chłopca. Jak zeznał w rozmowie z RMF FM, 3,5-latek bawił się na działce, a opiekun systematycznie sprawdzał, co się z nim dzieje.

Ojciec przekazał funkcjonariuszom, że w pewnym momencie stracił dziecko z oczu. Kiedy poszukiwania 3,5-latka nie przeniosły rezultatu, zgłosił zaginięcie chłopca na policję. Według "TVN 24" w czasie opieki nad dzieckiem miał we krwi 0,7 promila alkoholu.

Zaginięcie Kacpra: dlaczego ojciec chłopca został zatrzymany?

Ojciec chłopca został zatrzymany, jednak jego aresztowanie nie ma związku ze zniknięciem dziecka. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Tomasza Kwiatkowskiego z SGPR OSP Wałbrzych mężczyzna jest podejrzewany o nielegalne pozyskiwanie złomu. Już wcześniej miał być poszukiwany jako osoba do odbycia kary.

Zobacz także: Zobacz też: Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa

Ponieważ dziecko zaginęło w pobliżu rzeki Kwisa, to na niej skupiła się uwaga służb. Andrzej Śliwowski, komendant straży pożarnej w Bolesławcu, potwierdził, że w sprawdzaniu brali udział płetwonurkowie, wykorzystano również łodzie z sonarami. Z powodu braku rezultatów poszukiwania w zbiorniku wodnym zakończono, a obszar działań służb został rozszerzony.

Prokuratura zdecydowała się na wszczęcie postępowania. Dotyczy ono narażenia 3,5-letniego Kacperka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo doznanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na razie nie przedstawiono zarzutów żadnemu z rodziców.

Według "Super Expressu" sąsiedzi mają dobre zdanie o rodzinie chłopca. Kacper z Nowogrodźca ma troje rodzeństwa, a w odbiorze osób postronnych dzieci są zadbane oraz dobrze traktowane przez rodziców.

Zaginięcie Kacpra: gdzie przekazywać informacje?

Osoby posiadające informacje na temat chłopca są proszone o kontakt z Policją w Bolesławcu. Mogą to zrobić pod numerem 75 6496 200 lub 201. W chwili zaginięcia Kacperek z Nowogrodźca był ubrany w czarne spodnie typu bojówki, biało-czarną koszulkę z Myszką Miki oraz sportowe buty w szarym kolorze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić