Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Nowy minister rolnictwa Grzegorz Puda pod lupą. Ma pokaźny majątek

22

Grzegorz Puda został wybrany nowym ministrem rolnictwa. Przy tej okazji jego oświadczenie majątkowe zostało wzięte pod lupę przez serwis money.pl. Co można znaleźć w dokumencie?

Nowy minister rolnictwa Grzegorz Puda pod lupą. Ma pokaźny majątek
Grzegorz Puda dysponuje sporym majątkiem (PAP)

Grzegorz Puda przejął stanowisko ministra rolnictwa od Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Dotychczas Puda był sekretarzem stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej.

Portal money.pl prześwietlił oświadczenie majątkowe Grzegorza Pudy. Wynika z niego, że jako poseł Prawa i Sprawiedliwości uzyskał w 2019 roku ok. 52,5 tys. zł uposażenia poselskiego. Do tego trzeba doliczyć dietę parlamentarną na poziomie ponad 30 tys. zł.

Otrzymywał też wynagrodzenie jako sekretarz stanu w resorcie funduszy i polityki regionalnej. Tutaj jego dochody sięgnęły ok. 62,6 tys. zł.

Z tytułu zajęć dydaktycznych udało mu się zarobić 3,6 tys. zł. Limit na jego podróże zagraniczne wyniósł z kolei nieco ponad 372 zł.

Zgromadził 162 tys. zł. 70,5 tys. zł z tego to pożyczka na "zakup jednej drugiej udziału w nieruchomości (wraz z domem w budowie)". W 2018 roku zaciągnął ponadto kredyt hipoteczny o wartości 361,6 tys. zł.

Majątek Grzegorza Pudy. Ma niewielki jacht

Puda jest współwłaścicielem (50 proc.) domu o powierzchni 196 metrów kwadratowych wraz z działką o pow. 0,15 hektara. Polityk szacuje jej wartość na 350 tys. zł.

Co jeszcze stanowi majątek Grzegorza Pudy? Dysponuje również Oplem Frontera z 2000 roku i Citroenem C4 z 2008 roku. Jest też właścicielem łodzi typu "Mors" (niewielki jacht).

Zobacz także: Grzegorz Puda nowym ministrem? "Boże, miej w opiece rolnictwo"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić