Aniela Siwek| 

Nowy objaw koronawirusa. Naukowcy radzą, by bacznie się obserwować

246

Nowe badania sugerują, że utrata słuchu może być jednym z rzadkich objawów koronawirusa. Lekarze odkryli infekcje uszu u kilku pacjentów zmarłych na COVID-19. Ostrzegają, aby bacznie się obserwować.

Nowy objaw koronawirusa. Naukowcy radzą, by bacznie się obserwować
Nowe objawy koronawirusa. (Getty Images)

Nowe badania wykazały, że wirus może również zainfekować uszy. Lekarze przebadali kilku pacjentów, którzy zmarli na COVID-19 i odkryli, że wirus zaatakował ich uszy. Chorzy skarżyli się przed śmiercią na problemy ze słuchem, mimo iż wcześniej ich nie mieli.

Nowe objawy koronawirusa

Zespół z Johns Hopkins School of Medicine twierdzi, że to mogą być nowe objawy koronawirusa. Lekarze przyjrzeli się dokładniej trzem zmarłym i u dwóch z nich wykryto liczne nieprawidłowości w części kości skroniowej - wyrostku sutkowatym lub uchu środkowym.

To nie pierwszy raz, kiedy koronawirus jest powiązany z infekcjami ucha. W badaniach z kwietnia 2020 r. stwierdzono, że COVID-19 powoduje ostre zapalenie ucha u dorosłych pacjentów.

Zobacz także: Nowe drogi w Polsce. Minister zdradza, które mogą powstać

Na oficjalnej liście objawów koronawirusa wciąż są tylko trzy pozycje. To utrata węchu i smaku, duszności i problemy z oddychaniem oraz podwyższona temperatura. Lekarze alarmują jednak, że COVID-19 może się objawiać jeszcze na wiele innych sposobów m.in. wysypką, bólem mięśni, opuchlizną czy zaczerwieniem skory.

W Polsce odnotowano 41580 przypadków koronawirusa. Zmarło 1651 osób. Na całym świecie jest już ponad 15 mln zachorowań i ponad 630 tys. zgonów.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić