Robert Czykiel| 
aktualizacja 

Czarnogóra przywróciła obostrzenia. Nagły wzrost zakażeń koronawirusem

155

Jeszcze niedawno Czarnogóra ogłosiła, że jest wolna od koronawirusa. Sytuacja jednak się zmieniła. Z każdym dniem przybywa coraz więcej zakażonych, a to zmusiło rząd do działania.

Czarnogóra przywróciła obostrzenia. Nagły wzrost zakażeń koronawirusem
Koronawirus. Czarnogóra przywraca obostrzenia (Pixabay)

Świat cały czas jest daleki od wygrania walki z koronawirusem. Liczba osób z potwierdzonym przypadkiem zakażenia na całym świecie przekroczyła już 15 mln. Statystyki wciąż rosną, a wszyscy z niepokojem czekają na jesień i zimę, kiedy może uderzyć druga fala.

Niektóre kraje na tyle dobrze sobie poradziły z pandemią, że zniesiono większość obostrzeń. Tak było na przykład w Czarnogórze, gdzie przez wiele dni nie było żadnego nowego zachorowania. W efekcie otwarto granice.

Koronawirus w Czarnogórze. Przywrócono część obostrzeń

Sytuacja jednak się zmieniła. Niebezpieczny wirus wrócił i z każdym dniem przybywa chorych. Minionej doby był 98 potwierdzonych przypadków. Dla władz państwa był to sygnał, by działać już teraz, zanim koronawirus jeszcze bardziej się rozprzestrzeni.

Zobacz także: Polacy skracają wakacje. Urlop raptem na kilka dni

Konsekwencją jest przywrócenie niektórych obostrzeń. Znowu trzeba nosić maseczki, a jedynym wyjątkiem, gdzie można chodzić bez zakrycia nosa i ust, są plaże i parki. To jednak nie wszystko.

Zamknięte są kluby nocne i dyskoteki. W dodatku przywrócono ograniczenia dotyczące zgromadzeń. Na świeżym powietrzu zgromadzenie może być maksymalnie na 40 osób, a w zamkniętym pomieszczeniu limit wynosi 20 osób.

Warto mieć te wszystkie informacje na uwadze. Po otwarciu granic wielu Polaków zdecydowało się na wakacje w Czarnogórze. Teraz trzeba się liczyć z ograniczeniami, których na razie w naszym kraju nie ma.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić