Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Nowy projekt ustawy. Odszkodowania za zakażenia w pracy

31
Podziel się:

Nowe przepisy zakładają, że każdy, kto zakazi się w pracy będzie mógł otrzymać odszkodowanie. W odróżnieniu od poprzedniego projektu bez znaczenia ma być fakt czy dana osoba była zaszczepiona.

Nowy projekt ustawy. Odszkodowania za zakażenia w pracy
Nowa ustawa dotycząca COVID-19. (PAP, )

Nowy projekt zapowiedział wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Doniesienia potwierdziła marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która poinformowała, że projekt, zastępujący projekt posła Czesława Hoca wpłynął do Sejmu.

Odszkodowanie za zakażenie w pracy

Wcześniejszy projekt zakładał okazanie przez pracownika certyfikatu szczepień. Teraz ma to zostać zmienione. Ponadto raz w tygodniu pracownik będzie mógł nieodpłatnie wykonać test na obecność SARS-CoV-2.

Pracodawca może żądać od pracownika, w terminie wyznaczonym z wyprzedzeniem nie krótszym niż 48 godzin, nie częściej niż raz w tygodniu, podania informacji o posiadaniu negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed jego okazaniem - mówi art. 3 projektu.

Art. 4 z kolei mówi o możliwości otrzymania odszkodowania za zakażenie w pracy. Jednak pracownik musi wskazać okoliczności, w których doszło do zakażenia oraz osoby, z którymi miał kontakt.

O ustawie wspomniał już minister zdrowia Adam Niedzielski. Na konferencji prasowej, która miała miejsce 17 stycznia, podkreślił, że projekt jest kluczowym narzędziem do walki z piątą falą koronawirusa.

Uważam, że ta ustawa, jej dalsze procedowanie, jest kluczowym elementem, który może nam pomóc w opanowaniu i poradzeniu sobie z ryzykiem bardzo wysokich zakażeń, z jakim mamy do czynienia - powiedział Niedzielski.
Zobacz także: Nowy pomysł rządu ws. COVID-19. Ekspertka mówi wprost
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
Pracownik
4 miesiące temu
Za zarażenie kiłą i rzeżączką też dostane odszkodowanie?
ela
4 miesiące temu
a co jak pracownik zarazi petenta ?
Guj
4 miesiące temu
Zaszczepieni tak samo chorują, umierają i roznoszą wirusa!! Ministerstwo Zdrowia podało dane, w których czytamy, że 57% przypadków zakażenia, to osoby w pełni zaszczepione. Z tego jasno wynika, że to zaszczepieni zarażają w większym stopniu i niech oni płacą.
Bruce Lee
4 miesiące temu
Po wyborach ludzie podziękują już PiS ileż mogą robić z Polaków idiotow, i jeszcze debaty prezydenckie, sami opłaceni specjaliści z sutkowskim na czele. Skończyła się era dinozaurów to i skończy się era PiSu
Hahahahahah
4 miesiące temu
Codziennie jeżdżę do pracy tramwajem do pracy. Bardzo często chodzę na zakupy, mały chodzi do przedszkola. Nie unikamy ludzi. Pracuje z pacjentami. Wytłumaczcie mi proszę skąd mam wiedzieć gdzie się zarazilam ? 🤣🤣🤣🤣 kolejny absurd
Gość
4 miesiące temu
Ludzie!!! to nie szczepionki, maseczki czy dystans społeczny chronią przed zakażeniem. Od teraz chronią Nas testy i odszkodowania za zakażenie. PIS=bzdura totalna.
cow ID
4 miesiące temu
Chodzi o jak największą liczbę testów. Nawet ci zapłacą $ bylebyś zrobił(a) wymaz żeby potem mieli co do statytyk podstawić.
Pikuś
4 miesiące temu
Rząd umywa ręce, zwala wszystko na pracodawcę.
Ted
4 miesiące temu
Przecież jak można udowodnić to, czy ktoś się zakaził w pracy, a nie np w jakimś sklepie robiąc zakupy czy rozmawiając z sąsiadem? Ten PiS to już jest takie dno intelektualne, że jakaś masakra.
Baśka
4 miesiące temu
Za wypuszczenie wirusa nikt nie poniósł konsekwencji, who pojechało, zbadało i nic z tego nie wyszło 😁 Za szczepienia nikt nie ponosi konsekwencji , firmy farmaceutyczne umywają ręce od nopów , rząd umywa ręce od trupów. Co to kurwa jest żeby dzieci miesiąc chodziły do szkoły , a miesiąc nie.Tak Tak dzieci i tak mało uprawiają sportu zabierzcie im te marne cztery godziny w tygodniu i usiądźcie przed kompem na pięć godzin...swoją drogą od kiedy ekran komputera nie szkodzi dziecięcym oczom ?? Może my rodzice powinniśmy rządać odszkodowań!!
Rycho
4 miesiące temu
Twórców tej ustawy przeprowadzić z Wiejskiej do Tworek
Sylwia
4 miesiące temu
Posikałam się że śmiechu, wczoraj wieczorem, jak to przeczytałam, w tym swoim zakłamaniu upadli na dno głupoty. I pomyśleć, że od 20 lat na nich głosowałam.
emeryt
4 miesiące temu
Ustawa bzdurna matematycznie : zatrudnienie 16,8 mln , testy dziennie max. 200 tys , a emeryci i dzieci , niemożliwy do spełnienia warunek testów co 48 godz . poza tym spowoduje to spadek wydajności pracy , chyba ktoś kpi z Polaków.bardzo smutne.
Lgnie
4 miesiące temu
Lepiej niech się za poprawę służby zdrowia wezmą, a nie głupotami się zajmują.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić