Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Nowy sondaż. Kto wygra w II turze? Wyniki pokazują zaciętą walkę Trzaskowskiego z Dudą

138

Wybory prezydenckie 2020 już za kilka dni. W niedzielę 12 lipca Polacy zagłosują na jednego z dwóch kandydatów na prezydenta. Który z nich ma większe szanse na wygraną? Zobacz wyniki najnowszego sondażu Kantar.

Nowy sondaż. Kto wygra w II turze? Wyniki pokazują zaciętą walkę Trzaskowskiego z Dudą
Andrzej Duda czy Rafał trzaskowski? Który z nich wygra wybory? Zobacz wyniki sondażu Kantar

Najnowszy sondaż. Nieznaczna przewaga jednego kandydata

Najnowszy sondaż Kantar pokazuje niewielką przewagę obecnego prezydenta Warszawy - o zaledwie 1 proc. Czy ta przewaga wzrośnie jeszcze do niedzieli, czy może urzędujący prezydent RP wysunie się na prowadzenie?

Kandydaci na prezydenta idą zatem "łeb w łeb'". Jak wynika z sondażu, na Rafała Trzaskowskieo zagłosowałoby 45 proc. badanych, a na Andrzeja Dudę - 44 proc. Poza tym 11 proc. osób, które wzięły udział w badaniu, jeszcze nie zdecydowało, na kogo odda głos.

Frekwencja w drugiej turze. Ile osób pójdzie głosować?

Jaka będzie frekwencja wyborcza w II turze wyborów prezydenckich 2020? Sondaż Kantar pokazuje, że aż 81 proc. respondentów zamierza głosować, z czego 53 proc. na pewno, a 28 proc. jest raczej skłonna głosować.

Sondaż Kantar przeprowadzono w dniach 3-8 lipca. W badaniu wzięło udział 978 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić