Rydzyk o sytuacji na granicy. "Atak złego na ojczyznę"

763

O. Tadeusz Rydzyk był gościem "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja. W udzielonym wywiadzie założyciel rozgłośni skomentował sprawę kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Mówił o niebezpieczeństwie.

Rydzyk o sytuacji na granicy. "Atak złego na ojczyznę"
Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu Radiu Maryja (PAP, Tytus Żmijewski)

16 listopada o.Tadeusz Rydzyk był gościem "Aktualności dnia" w Radiu Maryja. W kilkunastominutowej rozmowie założyciel rozgłośni podkreślał istotę obecności Boga w życiu każdego człowieka. Jego zdaniem to właśnie od niego pochodzi całe potrzebne dobro. Duchowny stwierdził, że brak Boga doprowadzał do tragedii. Jako przykład podał systemy totalitarne XX wieku.

Jeżeli wyrugujemy Pana Boga, to w to miejsce przychodzi zły. Popatrzmy na świat, na historię, na Europę, na Polskę, jak to zło się dokonywało – chociażby w XX wieku. Pierwsze było odrzucenie Pana Boga, a następną konsekwencją – tak straszną, skutkującą wymordowaniem wielu dziesiątków milionów ludzi – były systemy totalitarne, bez Boga - powiedział o. Rydzyk.

W rozmowie mocno poruszony został temat ojczyzny. Redemptorysta uważa, że to właśnie ją należy otoczyć teraz szczególną ochroną. Zaapelował, aby każdy modlił się o Polskę w modlitwie różańcowej oraz o rozpoczęcie rozmowy między sobą. Dodał również, że łatwo zniszczyć owoce pracy pokoleń, które pracowały na nasz kraj ponad tysiąc lat.

W Radiu Maryja modlimy się za Ojczyznę, modlimy się codziennie. Otaczamy Polskę i świat różańcem (...) Apelowałbym też o zastanowienie, o refleksję, żebyśmy my, Polacy, ze sobą rozmawiali i żebyśmy wszyscy skoncentrowali się wokół Pana Boga i Ojczyzny. (…) Po Panu Bogu pierwsza jest Ojczyzna. To jest nasza matka, to jest nasz dom, to jest nasza ziemia, to jest nasza kultura, to jest nasza wiara, wszystko razem, te ponad 1000 lat. Na to pracowały pokolenia, miliony pracowały na to. Można to szybko zniszczyć - apelował Rydzyk.

Rydzyk komentuje kryzys na granicy

W rozmowie nie mogło zabraknąć wątku kryzysu na granicy. Redemptorysta podkreślił, że jest to ogromne niebezpieczeństwo dla Polski. W swojej wypowiedzi podkreślił, że jest to temat poważny, a "pseudodziennikarze" ekscytują się nim jak meczem sportowym, co duchowny uznał za niesłuszne.

Mamy bardzo poważne niebezpieczeństwo w tej chwili na granicy. Może ktoś się tym podnieca, pseudodziennikarze. Prawdziwy dziennikarz też służy prawdzie, w poszanowaniu człowieka, jego godności. Ale niektórych to tak ekscytuje jak jakiś mecz. Otóż to nie jest żadna rozrywka, to jest bardzo poważna sytuacja - opowiadał założyciel Radia Maryja.

Ojciec Rydzyk podkreślił, że kryzys na granicy nie jest jedynym niebezpieczeństwem dla Polski. Jego zdaniem istnieje wiele niekorzystnych dla Polski zjawisk, takich jak m.in. antykultura, antycywilizacja, czy niebezpieczeństwa uderzające w rodzinę.

Módlmy się za Ojczyznę. Ona jest w niebezpieczeństwie. Są różne niebezpieczeństwa: niebezpieczeństwa ideologiczne, antykultura, antycywilizacja, niebezpieczeństwa uderzające w rodzinę, w nasze podstawowe fundamenty, wprost wyrywanie Pana Boga z serca dzieci, młodzieży, bluźnierstwa przeciwko Panu Bogu, świętokradztwa. To jest i to ma miejsce w Polsce - tłumaczył duchowny.

- Ten atak, który jest na naszych granicach, to jest kolejny atak złego na naszą Ojczyznę. Może dlatego, że dość mocny jest jeszcze katolicyzm w Polsce, chociaż robi się wszystko, żeby ludzie odchodzili od Kościoła - skwitował.

Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić