Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Rydzyk o sytuacji na granicy. "Atak złego na ojczyznę"

541
Podziel się:

O. Tadeusz Rydzyk był gościem "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja. W udzielonym wywiadzie założyciel rozgłośni skomentował sprawę kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Mówił o niebezpieczeństwie.

Rydzyk o sytuacji na granicy. "Atak złego na ojczyznę"
Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu Radiu Maryja (PAP, Tytus Żmijewski)

16 listopada o.Tadeusz Rydzyk był gościem "Aktualności dnia" w Radiu Maryja. W kilkunastominutowej rozmowie założyciel rozgłośni podkreślał istotę obecności Boga w życiu każdego człowieka. Jego zdaniem to właśnie od niego pochodzi całe potrzebne dobro. Duchowny stwierdził, że brak Boga doprowadzał do tragedii. Jako przykład podał systemy totalitarne XX wieku.

Jeżeli wyrugujemy Pana Boga, to w to miejsce przychodzi zły. Popatrzmy na świat, na historię, na Europę, na Polskę, jak to zło się dokonywało – chociażby w XX wieku. Pierwsze było odrzucenie Pana Boga, a następną konsekwencją – tak straszną, skutkującą wymordowaniem wielu dziesiątków milionów ludzi – były systemy totalitarne, bez Boga - powiedział o. Rydzyk.

W rozmowie mocno poruszony został temat ojczyzny. Redemptorysta uważa, że to właśnie ją należy otoczyć teraz szczególną ochroną. Zaapelował, aby każdy modlił się o Polskę w modlitwie różańcowej oraz o rozpoczęcie rozmowy między sobą. Dodał również, że łatwo zniszczyć owoce pracy pokoleń, które pracowały na nasz kraj ponad tysiąc lat.

W Radiu Maryja modlimy się za Ojczyznę, modlimy się codziennie. Otaczamy Polskę i świat różańcem (...) Apelowałbym też o zastanowienie, o refleksję, żebyśmy my, Polacy, ze sobą rozmawiali i żebyśmy wszyscy skoncentrowali się wokół Pana Boga i Ojczyzny. (…) Po Panu Bogu pierwsza jest Ojczyzna. To jest nasza matka, to jest nasz dom, to jest nasza ziemia, to jest nasza kultura, to jest nasza wiara, wszystko razem, te ponad 1000 lat. Na to pracowały pokolenia, miliony pracowały na to. Można to szybko zniszczyć - apelował Rydzyk.

Rydzyk komentuje kryzys na granicy

W rozmowie nie mogło zabraknąć wątku kryzysu na granicy. Redemptorysta podkreślił, że jest to ogromne niebezpieczeństwo dla Polski. W swojej wypowiedzi podkreślił, że jest to temat poważny, a "pseudodziennikarze" ekscytują się nim jak meczem sportowym, co duchowny uznał za niesłuszne.

Mamy bardzo poważne niebezpieczeństwo w tej chwili na granicy. Może ktoś się tym podnieca, pseudodziennikarze. Prawdziwy dziennikarz też służy prawdzie, w poszanowaniu człowieka, jego godności. Ale niektórych to tak ekscytuje jak jakiś mecz. Otóż to nie jest żadna rozrywka, to jest bardzo poważna sytuacja - opowiadał założyciel Radia Maryja.

Ojciec Rydzyk podkreślił, że kryzys na granicy nie jest jedynym niebezpieczeństwem dla Polski. Jego zdaniem istnieje wiele niekorzystnych dla Polski zjawisk, takich jak m.in. antykultura, antycywilizacja, czy niebezpieczeństwa uderzające w rodzinę.

Módlmy się za Ojczyznę. Ona jest w niebezpieczeństwie. Są różne niebezpieczeństwa: niebezpieczeństwa ideologiczne, antykultura, antycywilizacja, niebezpieczeństwa uderzające w rodzinę, w nasze podstawowe fundamenty, wprost wyrywanie Pana Boga z serca dzieci, młodzieży, bluźnierstwa przeciwko Panu Bogu, świętokradztwa. To jest i to ma miejsce w Polsce - tłumaczył duchowny.

- Ten atak, który jest na naszych granicach, to jest kolejny atak złego na naszą Ojczyznę. Może dlatego, że dość mocny jest jeszcze katolicyzm w Polsce, chociaż robi się wszystko, żeby ludzie odchodzili od Kościoła - skwitował.

Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(541)
Dziadek
6 miesięcy temu
Prosze zmknijcie mnie ztym oszustem razem wdomu starcuw to. Jo bede ucyl rydzyka a rydzyk mnie choc mozna sie z nim nie zgadzac ale rydzyk mo glowe na karku zalozyl wszystko mo swoje media sluchowe i wizualne rydzyk muwi co chce ale sluchacom wolno muwic to co on chce tak ze nima mozliwosci znim pogadac tylko jest mozliwosc bycia razem znim w domu starcuw jak sluchom katechety i potem ludzie dzwonia to moga tylko dzwonic ci co dzwonia zawsze jezeli zadzwoni obcy to telefon odbiero zakonica a ksiadz sprawdza cy nowy cy znany jezeli nowy to ksiadz jest przygotowany zeby go od razu zgasic jak nie muwi po mysli rydzyka i tak to jest u rydzyka
Anioł
6 miesięcy temu
Panie Rydzyk Twoim Bogiem jest Szatan. God mit uns.
^666^
6 miesięcy temu
Co do drugiej wojny światowej to Watykan błogosławił faszystowskie sztandary. Po wojnie kiedy zbrodnie nazistowskie ujrzały światło dzienne biskup Alois Hudal pomagał nazistom uniknąć odpowiedzialności pomagając im przedostać się do ameryki południowej. Pan Rydzyk sieje mowę nienawiści jak wszyscy jego poprzednicy którzy palili na stosach czarownice i niszczyli kulturę Indian w raz z nimi w Ameryce południowej. kościół = faszyzm
Historia
6 miesięcy temu
systemy totalitarne, bez Boga. To dlaczego Niemcy z wehrmachtu mieli na sprzączce pasa napis: Got mit uns? Czy islam nie jest systemem totalitarnym? Adolf Hitler podpisał konkordat. Adolf Hitler w obozach zabijał kaleki Polaków, Żydów i inne mniejszości narodowe i etniczne, osoby lgbt, homoseksualistów, kaleki itd . Adolf Hitler karał śmiercią za aborcję (lekarza i pacjentkę), karał za edukację seksualną i antykoncepcję tępił ruchy ateistyczne, propagował tradycyjne wzorze kobiecości i męskości itd! Benito Mussolini też tępił homoseksualizm i propagował higienę moralną!
Cywilizacja
6 miesięcy temu
A o wyprawach krzyzowych nie słyszał? W imię Boga wyrżnięto całe rzesze ludzi Zaraz skrzyknie jakaś zbiórkę! Bąkiewicz będzie namawiał Polaków do mordowania ludzi innego wyznania niż Bąkiewicz o ludzi o innym światopoglądzie niż Bąkiewicz oraz żyjących wbrew ideologii Bąkiewicza i Rydzyka. Gdyby nie upaństwowiono marszu niepodległości to było by palenie na stosach, czystki etniczne, i zabijanie ludzi, którzy według Bąkiewicza i Rydzyka nie są Polakami, których uważają za wrogów narodu itd!
Apostatka
6 miesięcy temu
A to męskie przyrodzenie w postaci ,,ojca,, Rydzyka nie jest przypadkiem wcieleniem Pana Szatana?
Zadowolony
6 miesięcy temu
To sa madre slowa, ludziom potrzebna jest wiara i modlitwa
Zadowolony
6 miesięcy temu
Kochani, to jest naprawdę atak złego na Polskę to moze módlcie się za to aby skończyła się ta sytuacja na granicy bez ofiar w ludziach, różaniec do ręki proszę, to najlepsza broń, polityka niech zajmuje się rząd
Normalny
6 miesięcy temu
I to ksiądz ..kasa,kasa nie czlowiek jest ważny,kiedys przed Bogiem się będzie tłumaczył..
Fyzzy
6 miesięcy temu
Po raz pierwszy się z gościem zgadzam. Boże co za czasy...
Asia
6 miesięcy temu
Ojciec Rydzyk ma rację Potrzeba nam więcej wiary i modlitvy
Pytak
6 miesięcy temu
A co z jego Generałem Olszańskim vel Jabłonowskim? Zapomniał już jak wiernie dla niego śpiewał? Chyba, że z cichacza pomaga i nie chce rozgłosu 🙄
Jaja
6 miesięcy temu
Pamiętam 2017 r. Październik. Byłem wtedy w Anglii. Oglądam telewizję i co widzę? Wzdłuż granic ustawiły się babusie z różańcami i zdrowaśki klepały! Szok. Wstyd mi było. Naprawdę,przed innymi myślałem, że zapadnę się pod ziemię!
666
6 miesięcy temu
H.... JEDEN
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić