O włos od tragedii na drodze. Kierowca uratował życie pieszego

96

Piesi muszą zachować szczególną uwagę podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy. Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który wpadłby pod koła samochodu, gdyby nie pewien czujny kierowca.

O włos od tragedii na drodze. Kierowca uratował życie pieszego
Pieszy był narażony na śmiertelne niebezpieczeństwo (YouTube)

Chwile grozy zostały nagrane wideorejestratorem. Mrożący krew w żyłach film opublikowano na YouTube. Pieszy może mówić o wielkim szczęściu. Gdyby nie autor wideo, mężczyzna mógłby nawet zginąć pod kołami jednego z rozpędzonych samochodów.

Nie wiadomo, gdzie doszło do incydentu. Nagrywający zatrzymał się na lewym pasie dwupasmowej drogi w miejscu, gdzie był jeszcze jeden pas do skrętu na stację benzynową. Chciał przepuścić mężczyznę, który czekał na wysepce, aby przejść przez jezdnię. Kiedy autor nagrania mu to umożliwił, niemalże doszło do wypadku.

Pieszy wszedł na pasy, jednak mężczyzna zaczął trąbić. Jego reakcja była spowodowana faktem, że inni kierowcy nie mieli zamiaru się zatrzymać. Kiedy mężczyzna wszedł na "zebrę", cztery rozpędzone samochody przejechały prawym pasem, nie zważając na obecność pieszego.

Na szczęście nie doszło do wypadku. Kierowcy, którzy nie przepuścili pieszego, dopuścili się wykroczenia. Kierowca samochodu, który jechał w tym samym kierunku co pojazd stojący przed przejściem i nie zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa mężczyźnie, podlega karze 500 zł grzywny.

Zobacz także: Plaga boreliozy w Polsce. Groźna choroba przenoszona przez kleszcze
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić