Obleśny 71-latek wpadł w Polsce. Poszukiwał go Interpol

59

Ten 71-latek dopuścił się naprawdę ohydnych czynów. Brytyjski wymiar sprawiedliwości od dłuższego czasu poszukiwał go czerwoną notą Interpolu. Senior miał popełnić poważne przestępstwo seksualne wobec osoby małoletniej. Został zatrzymany przez Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie (woj. małopolskie). Nie wywinie się już od odpowiedzialności.

Obleśny 71-latek wpadł w Polsce. Poszukiwał go Interpol
Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock)

O sprawie pisze teraz szerzej portal "naszemiasto.pl". Do mundurowych Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie (woj. małopolskie) wpłynęło zawiadomienie, że poszukiwany od 2021 roku czerwoną notą Interpolu 71-latek prawdopodobnie przebywa na obszarze, który pod nich należy. Był to bardzo celny trop.

Funkcjonariusze od razu ruszyli do akcji. Ich szeroko zakrojone działania operacyjne pozwoliły dokładnie ustalić miejsce pobytu wspomnianego seniora. Mężczyzna był w mieszkaniu swojej znajomej na terenie Chrzanowa.

71-latek poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Zatrzymano go w Chrzanowie

W miniony wtorek rano, 29 sierpnia 2023 roku, poszukiwany 71-latek został schwytany przez policjantów w lokalu należącym do jego koleżanki. Niczego się nie spodziewał. Nie krył zdziwienia takim obrotem sytuacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ekspert od terroryzmu: "Ludzie z Zachodu najczęściej trafiają do Al-Ka'idy"
Następnego dnia doprowadzono go do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie przeprowadzono niezbędne czynności. Kolejnym krokiem było przewiezienie go do sądu, który podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - podaje "naszemiasto.pl".

71-latek trafił już do aresztu śledczego. To tam będzie czekał na dalsze kroki w kwestii jego ewentualnej ekstradycji do Wielkiej Brytanii. Póki co, śledczy nie udzielają żadnych dodatkowych informacji w tej bulwersującej sprawie.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić