Obostrzenia dla niezaszczepionych? Polacy zabrali głos

118

Już jakiś czas temu we Francji wprowadzono ograniczenia dla niezaszczepionych. Pojawiły się głosy, że podobne obostrzenia mogą pojawić się w naszym kraju. Co na ten temat sądzą Polacy?

Obostrzenia dla niezaszczepionych? Polacy zabrali głos
Szczepienie na COVID-19 (Getty Images, Beata Zawrzel)

Od 9 sierpnia we Francji obowiązywać będą zaostrzone obostrzenia dla niezaszczepionych przeciw COVID-19. Do restauracji, pociągu, a także kina będą mogły wejść tylko te osoby, które przyjęły preparat na koronawirusa lub posiadają negatywny test na COVID-19.

Czy w Polsce powinny zostać wdrożone takie same ograniczenia? 52 proc. Polaków odpowiedziało, że nie, 42 proc. - tak, a 6 proc., że nie wie.

To wyniki sondażu realizowanego przez Instytut Badań Pollster. Został on przeprowadzony od 30 lipca do 2 sierpnia na próbie 1049 dorosłych Polaków na zlecenie "Super Expressu".

Polacy nie chcą ograniczeń dla niezaszczepionych. Dlaczego?

Wyniki badania przeanalizował socjolog prof. Henryk Domański. Dlaczego Polacy nie chcą restrykcji dla niezaszczepionych?

Polacy przedkładają wolności osobiste, nad interwencjonizm państwowy w ich sprawy związane ze spędzaniem czasu wolnego i decydowaniem o własnym losie. Boją się czegoś takiego, co może przynieść nieoczekiwane skutki, jeżeli chodzi o tego typu zaangażowanie państwa. Mogą być jakieś skutki uboczne nie tylko negatywne dla zdrowia - powiedział prof. Domański, cytowany przez "Super Express".
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić