Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Uderzenie w Kościół. Taka furgonetka będzie jeździć po Warszawie

699
Podziel się

"Pedofile grasują najczęściej w Kościele i w tradycyjnej rodzinie" - furgonetka z takim napisem będzie wkrótce jeździć po stołecznych ulicach. Jest to tzw. antyhomofobus. - To wnioski Państwowej Komisji ds. Pedofilii. Warto je upublicznić - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Bożena Przyłuska ze Strajku Kobiet.

Uderzenie w Kościół. Taka furgonetka będzie jeździć po Warszawie
"Pedofile grasują najczęściej w Kościele i tradycyjnej rodzinie" - furgonetka z takim napisem wyjedzie na ulice Warszawy (Getty Images)
bEUVEauZ

Jest to odpowiedź na akcję fundacji Pro Life - Prawo do Życia. Furgonetki ze zdjęciami nienarodzonych dzieci oraz antyaborcyjnymi i antyhomoboficznymi hasłami jeżdżą od lat po Warszawie i nie tylko.

Na początku lipca warszawscy radni uchwalili zakaz poruszania się tego typu furgonetek po mieście. Decyzja ta została jednak zakwestionowana przez wojewodę Konstantego Radziwiłła. Rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk przekazała "Gazecie Wyborczej", że "urząd miasta prawdopodobnie zaskarży tę decyzję do wojewódzkiego sądu administracyjnego".

bEUVEavb

Oko za oko

Furgonetki pro life nie znikną zatem z warszawskich ulic. Pojawi się za to na nich nowa - tzw. antyhomofobus.

Będzie na nim widniał napis "Pedofile grasują najczęściej w Kościele i w tradycyjnej rodzinie". Bożena Przyłuska ze Strajku Kobiet podkreśla w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że nie jest to tylko chwytliwe hasło, a ustalenia Państwowej Komisji ds. Pedofilii.

bEUVEavh

Jej raport z tymi wnioskami został opublikowany pod koniec lipca. Wynika z niego m.in., że ponad 35 proc. sprawców należało do rodziny ofiar, a blisko 30 proc. to osoby duchowne.

Antyhomofobus ma się znacznie różnić od furgonetek antyaborcyjnych. - Nie będzie na nim drastycznych zdjęć, nie będzie nagłośnienia, nie będzie mowy nienawiści - wyjaśnia Przyłuska, cytowana przez "GW".

Pojazd wyjedzie na ulice Warszawy 10 sierpnia. Bożena Przyłuska nie wyklucza, że pojawi się też w innych miastach.

bEUVEavi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUVEavC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(699)
Daniel
4 miesiące temu
To niech te tradycyjne, katolickie rodziny nie molestują dzieci, nie wyrzucają niemowlaków na śmietniki, nie biją dzieci, żon, mężów, niech nie chlają i ćpają, często za kasę podatników, to wtedy nikt tych faktycznych tradycyjnych rodzin się nie będzie czepiał. Ale słowa prawdy powiedzieć, to żeby Ci gębę zamknąć to mówią atak na kościół i rodzinę. Dla nich przemoc domowa i inne patologie to wewnętrzna sprawa rodziny.
Pan miastowy
4 miesiące temu
A dlaczego wszystko można urażać tylko tego ułomnego kościółka nie? Ja go pragnę urażać,bo nienawidzę głupoty i zabobonów i co?
Ewa
4 miesiące temu
Tworzy nam się teraz zalazek polskiego faszyzmu... Istny paradoks. Tym co nasi przodkowie gardzili,my obecnie przyklaskujemy. Pamiętajmy... Hitler był rowież wielkim patriotą i bogobojnym człowiekiem i też był konserwatywnym, był przeciwnikiem lgbt i promował tradycyjną męskości i tradycyjną kobiecość
bEUVEavD
Adam
4 miesiące temu
Banery pro life Niejednokrotnie zaprezentowane cechy „płodów” pozwalają podejrzewać, że zdjęcia dotyczą w rzeczywistości bardzo późnych stadiów ciąży – dokumentują poronienia lub martwe porody. Przedstawianie powyższych w kontekście aborcji „z wyboru” jest nadużyciem i manipulacją. Ultrakonserwatywne środowiska antykobiece kłamią, jeżeli twierdzą, że plakaty antyaborcyjne rzetelnie przedstawiają medyczną aborcję w krajach, w których jest ona legalna. Źródło: z dala od szpitala
Daniel
4 miesiące temu
ludzie dobrze znają problem po prostu go ignorują do tego im wmawiają ze jakby dziecko nie poszło to by nie było bo nikt nie zmuszał (cytat z radia toruńskiego)ze może chciało pieniążków itd ignorancja osób starszych na ta patologię jest przerażająca a niestety to oni dalej dyktują warunki bo jak ćmy lecą do urn czy do kościoła i wspierają, wybierają i sponsorują tą patologię
Daniel
4 miesiące temu
Homoseksualizm to nie chorobą to już było obalone w latach osiemdziesiątych.
Matematyczka
4 miesiące temu
Zgadzam się z panią, tylko troszkę poprawię rachunek 100%-35%=65%
agakor12
4 miesiące temu
A z jakich środowisk pochodzi pozostałe 75%. Może niech to upubliczni. Matematyka jest prosta skoro 30% lub 35% to ofiary pedofili w kościele to gdzie jest 75%? Czyżby jakaś część należała do środowisk, które popiera ta Pani?
Apostazja
4 miesiące temu
Fajna fraszka
Heteryk
4 miesiące temu
Popieram
Ukraineczka
4 miesiące temu
A jak w polsce zostalam zblocowana to o tym jakoś nie napisali. Tylko ᴢɴamᴄɪe mi pomoglo.
Wierzący
4 miesiące temu
Przynajmniej na tej ciężarówce nie będzie horroru, w postaci rozkawałkowanych zwłok nienarodzonych dzieci. Tam dopiero była masakra i okrucieństwo wobec małych dzieci i Ich powodujących trwały uszczerbek na psychice, emocji. Tutaj małe dzieci nawet nie zdążą, lub jeszcze nie będą potrafiły napisu przeczytać. Tam, okrutny obraz, będzie je prześladował do końca życia. Która ciężarówka wyrządzi Ludziom mniej zła i krzywdy??? Oceńcie sobie proszę sami.
Nie lewak
4 miesiące temu
Ciekawe czy portret polańskiego będzie na tym aucie i jeszcze wielu innych zboczonych patocelebrytow, najpierw gwoli sprawiedliwości od nich powinni zacząć a potem dopiero rozszezyc
bEUVEavv
Sieg
4 miesiące temu
Spalić przy pierwszej okazji
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić