Uderzenie w Kościół. Taka furgonetka będzie jeździć po Warszawie

1722

"Pedofile grasują najczęściej w Kościele i w tradycyjnej rodzinie" - furgonetka z takim napisem będzie wkrótce jeździć po stołecznych ulicach. Jest to tzw. antyhomofobus. - To wnioski Państwowej Komisji ds. Pedofilii. Warto je upublicznić - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Bożena Przyłuska ze Strajku Kobiet.

Uderzenie w Kościół. Taka furgonetka będzie jeździć po Warszawie
"Pedofile grasują najczęściej w Kościele i tradycyjnej rodzinie" - furgonetka z takim napisem wyjedzie na ulice Warszawy (Getty Images)

Jest to odpowiedź na akcję fundacji Pro Life - Prawo do Życia. Furgonetki ze zdjęciami nienarodzonych dzieci oraz antyaborcyjnymi i antyhomoboficznymi hasłami jeżdżą od lat po Warszawie i nie tylko.

Na początku lipca warszawscy radni uchwalili zakaz poruszania się tego typu furgonetek po mieście. Decyzja ta została jednak zakwestionowana przez wojewodę Konstantego Radziwiłła. Rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk przekazała "Gazecie Wyborczej", że "urząd miasta prawdopodobnie zaskarży tę decyzję do wojewódzkiego sądu administracyjnego".

Oko za oko

Furgonetki pro life nie znikną zatem z warszawskich ulic. Pojawi się za to na nich nowa - tzw. antyhomofobus.

Będzie na nim widniał napis "Pedofile grasują najczęściej w Kościele i w tradycyjnej rodzinie". Bożena Przyłuska ze Strajku Kobiet podkreśla w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że nie jest to tylko chwytliwe hasło, a ustalenia Państwowej Komisji ds. Pedofilii.

Jej raport z tymi wnioskami został opublikowany pod koniec lipca. Wynika z niego m.in., że ponad 35 proc. sprawców należało do rodziny ofiar, a blisko 30 proc. to osoby duchowne.

Antyhomofobus ma się znacznie różnić od furgonetek antyaborcyjnych. - Nie będzie na nim drastycznych zdjęć, nie będzie nagłośnienia, nie będzie mowy nienawiści - wyjaśnia Przyłuska, cytowana przez "GW".

Pojazd wyjedzie na ulice Warszawy 10 sierpnia. Bożena Przyłuska nie wyklucza, że pojawi się też w innych miastach.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić