BOB| 

Obostrzenia mogą wrócić lada moment. Rząd już ma plan

10

IV fala pandemii koronawirusa w Polsce zaczyna się rozpędzać. Jest już plan, aby przywrócić część obostrzeń. Prawdopodobnie czeka nas m.in. powrót maseczek.

Obostrzenia mogą wrócić lada moment. Rząd już ma plan
Rząd rozważa przywrócenie obostrzeń (Materiały WP, Envato)

Ostatnie dane Ministerstwa Zdrowia wyraźnie pokazują, że koronawirus coraz szybciej rozprzestrzenia się w Polsce. Normą staje się, że dzienna liczba nowych zakażeń kręci się w okolicy tysiąca. To z kolei moment, w którym wraca temat przywrócenia obostrzeń.

Lada dzień surowsze obostrzenia?

RMF FM informuje, że w rządzie już trwają dyskusje na ten temat. Rada Medyczna przy premierze Mateuszu Morawieckim rekomenduje, aby jak najszybciej wprowadzić podział na strefy zielone, żółte i czerwone.

Możliwe, że jeszcze w tym tygodniu ogłoszone zostaną nowe obostrzenia. Jednym z pomysłów jest przywrócenie nakazu noszenia maseczki na świeżym powietrzu. Jest także plan, by ograniczyć liczbę uczestników w zgromadzeniach i imprezach.

Kolor stref ma być uzależniony od tego, ile w danym regionie jest osób w pełni zaszczepionych oraz ile osób trafia do szpitala z ciężkim przebiegiem zakażenia. W dodatku osoby niezaszczepione muszą liczyć się z tym, że będą ich dotyczyć surowsze restrykcje.

Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Dużo zależy od tego, jak będzie przebiegać pandemia koronawirusa w tym tygodniu.

Zobacz także: Tysiąc zakażeń COVID-19 dziennie już w tym tygodniu? Prof. Parczewski o lockdownach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić