Obowiązkowa religia w szkołach? Wymowne słowa Przemysława Czarnka

1321

Biskup Wojciech Osial zaapelował do Przemysława Czarnka o zniesienie możliwości braku uczestnictwa w etyce lub religii. Minister Edukacji i Nauki odniósł się już do oczekiwań hierarchy.

Obowiązkowa religia w szkołach? Wymowne słowa Przemysława Czarnka
Przemysław Czarnek (PAP)

Już jakiś czas temu Przemysław Czarnek zapowiedział, że zamierza wprowadzić obowiązek uczestnictwa w religii lub etyce. Uzyskał wówczas wsparcie Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

W czwartek ten wątek ponownie poruszył bp Wojciech Osial. Zwrócił się do ministra Czarnka z prośbą o uregulowanie tej kwestii.

My, jako Kościół i Komisja Wychowania Katolickiego, wystąpiliśmy rok temu z prośbą, aby Ministerstwo Edukacji i Nauki zniosło wybór, w którym jest możliwość nieuczęszczania na nic, ani na religię, ani na etykę. Przedstawiliśmy ministerstwu prośbę, aby wprowadzić wybór obligatoryjny: albo religia, albo etyka i oczekujemy teraz ze strony ministerstwa konkretnych decyzji – mówił w rozmowie z KAI.

Minister Czarnek odpowiada biskupowi

Minister Przemysław Czarnek zareagował na słowa biskupa Osiala. W rozmowie z "Super Expressem" zapewnił, że trwają prace nad regulacją, a niebawem rozpoczną się prace legislacyjne.

Pracujemy nad tym. Prace są bardzo zaawansowane, a wkrótce prace legislacyjne - zapewnił polityk.

Wychodzi zatem na to, że skończy się możliwość dodatkowego "wolnego" dla uczniów. Każdy stanie przed koniecznością wyboru religii lub etyki.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić