Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Obowiązkowa religia w szkołach? Wymowne słowa Przemysława Czarnka

943
Podziel się:

Biskup Wojciech Osial zaapelował do Przemysława Czarnka o zniesienie możliwości braku uczestnictwa w etyce lub religii. Minister Edukacji i Nauki odniósł się już do oczekiwań hierarchy.

Obowiązkowa religia w szkołach? Wymowne słowa Przemysława Czarnka
Przemysław Czarnek (PAP)

Już jakiś czas temu Przemysław Czarnek zapowiedział, że zamierza wprowadzić obowiązek uczestnictwa w religii lub etyce. Uzyskał wówczas wsparcie Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

W czwartek ten wątek ponownie poruszył bp Wojciech Osial. Zwrócił się do ministra Czarnka z prośbą o uregulowanie tej kwestii.

My, jako Kościół i Komisja Wychowania Katolickiego, wystąpiliśmy rok temu z prośbą, aby Ministerstwo Edukacji i Nauki zniosło wybór, w którym jest możliwość nieuczęszczania na nic, ani na religię, ani na etykę. Przedstawiliśmy ministerstwu prośbę, aby wprowadzić wybór obligatoryjny: albo religia, albo etyka i oczekujemy teraz ze strony ministerstwa konkretnych decyzji – mówił w rozmowie z KAI.

Minister Czarnek odpowiada biskupowi

Minister Przemysław Czarnek zareagował na słowa biskupa Osiala. W rozmowie z "Super Expressem" zapewnił, że trwają prace nad regulacją, a niebawem rozpoczną się prace legislacyjne.

Pracujemy nad tym. Prace są bardzo zaawansowane, a wkrótce prace legislacyjne - zapewnił polityk.

Wychodzi zatem na to, że skończy się możliwość dodatkowego "wolnego" dla uczniów. Każdy stanie przed koniecznością wyboru religii lub etyki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(943)
Jarosław Nowi...
2 tyg. temu
Moja córka w Gimnazjum mając 14 lat mówiła jak na lekcji religii zachowywała się zakonnica, sukienka miała przykrywać kolana chodziła z linijką kiedy przyszła na lekcję w spodniach zaczęła krzyczeć na nią że ma chodzić w długich sukienkach i rodzić dzieci.Córka rzuciła jej zeszytem w twarz i już nie pokazała się na religii teraz jest studentką medycyny i już zapowiedziała że po skończeniu studiów emigruje na Zachód bo jak mówi nie chce mieszkać w kraju gdzie rządzi KK i bała by się nawet zajść w ciążę
Miłość
miesiąc temu
Rodzice ratujcie wasze dzieci i nie posyłajcie na religie.
Max
miesiąc temu
Arcybiskup Czarnek wariuje Szok
sarna
miesiąc temu
Partia która zgodzi się na to bedzie partią na którą Polacy nie bedą głosować .
sarna
miesiąc temu
Dojdzie do tego ,że tych którzy nie chcą uczęszczać do kościoła będą palić na stosie .
sarna
miesiąc temu
Wara od naszych dzieci ,dosyć zła już im daliście ,jeszcze wam mało .
sarna
miesiąc temu
Polska jest krajem świeckim .I nikt nie ma prawa zmuszać do uczestniczenia na lekcje religii czy etyki .Tak jak nikt nie musi brać ślubu kościelnego .
rodzic wierzą...
3 miesiące temu
A potem się dziwimy ze młodziez nasze dzieci odchodza od kościoła.??? Ale co MY możemy zrobić .. w tym przypadku tylko to aby religi nie było w szkole jakie piękne religie były jak były w salkach katechetycznych przy kosciele.nagminnie chodziliśmy całe klasy.. a dziś .. obowiazek goni obowiązek.. a coraz mniej młodziezy uczęśzcza.. nakazem nic biskupi nie zrobią
RODZIC
5 miesięcy temu
Politycznym prymitywom i religijnym fundamentalistom wara od polskich dzieci, wara od uczniów !!! Od wychowywania są rodzice, dziadkowie, środowisko rodzinne, rady pedagogiczne, rady rodziców i madrzy nauczyciele.Idiotyczny pomysł religia albo etyka może rodzić się w umyslach o zachwianej osobowości. Uczniowie "obśmieją" takie pomysły. Biskup ma prawo decydować wtedy kiedy religia będzie w Kościele !!!!
Staryniedźwie...
5 miesięcy temu
Art. 53.4. Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób. Tak więc Konstytucja zapewnia dobrowolność wyboru. Pan Czarnek nie może łamać Konstytucji
Krystyna
8 miesięcy temu
A biskupi zapominają upomnieć się o to , aby każdy pracownik przed rozpoczęciem pracy obowiązkowo codziennie uczestniczył we mszy i przełożonemu przyniósł karteczkę jako warunek dopuszczenia do pracy.
Rom
8 miesięcy temu
Co to za "etyka" której ma uczyć katolicki katacheta. Czym się to niby będzie różnić od religii. To jakaś kpina, taka sama jak Czarnek jako minister edukacji. Ale już niedługo....
Jolanta
8 miesięcy temu
A kiedyś była jeszcze filozofia do wyboru. Biskup o tym nie pomyślał? Jeśli uczniowi nie pasuje religia i powiązana z nią etyka, to niech ma do wyboru przedmiot bardziej świecki i bardzo przy tym interesujący.
ksiądz
8 miesięcy temu
Ludzie za niedługo to Polska będzie drugim Watykanem. RZĄDZIĆ będzie KLER. Ludzie opamiętajcie się i czas temu dac kres.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić