o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Oburzający apel policji. "Możemy użyć miotacza gazu". Reakcja?

384
Podziel się

Polska policja poinformowała obywateli na Twitterze, że ma prawo użyć miotacza gazu wobec osób stawiających bierny opór. Internauci nie zareagowali najlepiej na to przypomnienie.

Oburzający apel policji. "Możemy użyć miotacza gazu". Reakcja?
"Możemy użyć miotacza gazu " informują uprzejmie policjanci (PAP, Marcin Obara)
bDgtqnYR

Na profilu polskiej policji na Twitterze pojawił się post, który wzbudził duże emocje wśród internautów. Policjanci zapytali w nim obywateli, czy wiedzą, jakie mogą być konsekwencje stosowania wobec funkcjonariuszy biernego oporu.

Czy wiesz, że policjant może użyć ręcznego miotacza pieprzu wobec osoby stawiającej bierny opór? - pytają policjanci na Twitterze.

Dla ciekawskich załączono również link do artykułu, w którym wyjaśniono szczegóły. Policjanci wyjaśniają, że mogą zastosować ręczny miotacz pieprzu przeciwko osobie stosującej bierny opór, czyli np. zastawiającą sobą przejście lub kurczowo trzymającej się ławki lub barierki.

bDgtqnYT

Ręczny miotacz pieprzu ma nie sprawiać bólu osobie opryskanej

Policjant po wcześniejszym bezskutecznym wezwaniu osoby do zachowania się zgodnego z prawem oraz po uprzedzeniu jej o zamiarze użycia środków przymusu bezpośredniego, może zastosować ręczny miotacz pieprzu. Funkcjonariusze podkreślają jednak, że osoba spryskana kapsaicyną z miotacza nie odczuwa bólu fizycznego, a jedynie dyskomfort.

Jego działanie nie wywołuje bólu fizycznego, czy też trwałych zmian w organizmie, ale za to silny i przejściowy dyskomfort w postaci pieczenia w drogach oddechowych i oczach, mimowolne zamknięcie oczu, łzawienie, podrażnienie spojówek, zaczerwienienie - wymieniają policjanci.
bDgtqnYZ

Policjanci nie mogą użyć miotacza pieprzu wobec osoby już obezwładnionej. Przy okazji informują obywateli, że każdy, kto czuje się pokrzywdzony przez policjanta, powinien złożyć na niego skargę do policji lub zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury. Cały post przypięty na profilu policji na Twitterze nie wzbudził entuzjazmu internautów. Wielu sugeruje, że tego typu wpisy policjantów brzmią niemal jak groźby wobec obywateli.

Nie wiem jakie są przepisy dotyczące użycia w takim przypadku tasera, ale praktyka z Wrocławia wskazuje, że nie trzeba nawet stawiać biernego oporu, żeby stracić życie na komisariacie - komentują kpiąco internauci.

Zobacz też: Rządowa "piątka dla zwierząt". Oto najważniejsze fakty z nowej ustawy

bDgtqnZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(384)
Seto
miesiąc temu
Pamietaj policjanie ze ludzie walcza o dobro kraju to rowniez walcza o Twoje dobro i Twoich dzieci .Przemysl co robisz zanim to zrobisz
obywatel
miesiąc temu
sadyści i tyle, nikt normalny do policji nie idzie
Vin
miesiąc temu
Jak długo policja będzie MILICJĄ, tak długo przekraczanie przez nią prawa będzie nagminne!
bDgtqnZv
gość
miesiąc temu
A znęcają się nad milicją i OMON na Białorusi. A tu Polska, UE, demokracja w rozkwicie i... miotacze ognia w ręku policji. Niemcy po Powstaniu Warszawskim? To czym różni się Polska od Białorusi? Że Łukaszenka to jest dyktator? A Kaczyński to nie dyktator?
Spreynapaly
miesiąc temu
Mając na uwadze że taki miotacz gazu można kupić legalnie, iformujemu milicjantów ze nie zawachamy się go uzyc we własnej obronie.
Najnowsze komentarze (384)
Greg
miesiąc temu
A czy policja wie że jak odpalę kamizelkę Kadarowa to pozostanie z nich niewiele
umu
miesiąc temu
Mamy już prawie Białoruś.
Bonio
miesiąc temu
Dobry pies to martwy
Ons
miesiąc temu
Władza bicia ludzi powoli przeminie wiec niech się obawia ten co bije
dama
miesiąc temu
niech psy pamietaja,ze kazdy moze miec cos takiego w kieszeni...i tez prysnac wscieklemu jak warczy i gryzie :(
3echu
miesiąc temu
Mieszkałem w Rotterdamie, tam policja pomaga obywatelowi i nie wzbudza strachu a w Polsce cały czas policja to milicja i raczej wzbudza strach i niepokój a nie przyjemna skojarzenia... Kwestia podejścia kultury tolerancji i otwartości. 3echu Zawsze za legalizacją!!
vvvv
miesiąc temu
w cywilu nawet psa nie miał ,to poszedł do policji i kozaka udaje.Policja działa na zasadzie-dojta mi władze ,to każdego usadze
joda
miesiąc temu
Już niedługo wielu z Was, "pispolicjantów", będzie musiało sobie poszukać nowej pracy. Okres służby w "pispolicji" nie będzie zaliczany do wysługi emerytalnej. Złamaliście i ciągle łamiecie przysięgę w której zobowiązujecie się do ochrony obywateli a robicie coś wręcz przeciwnego. Zastanówcie się co robicie, bo trudny okres, niezadowoleń społecznych, dopiero przed nami. Określcie się po której stronie barykady staniecie, gdy suweren upomni się o swoje ciągle odbierane mu prawa.
bDgtqnZn
elektorat +
miesiąc temu
jeszcze trochę i dostaną prawo odstrzału osób strajkująch.Słuszną linię ma nasza władza!
yoran
miesiąc temu
No i po 30 latach pracy Policji nad budowa wizerunku w ciągu kilku lat spowrotem stali się Milicją.. Jak powiada Biblia "Wraca pies do wymiocin swoich".. Wstyd dla waszych rodzin i dzieci.
?????
miesiąc temu
Mamy przecież koronkę, a przy tym czymś,prawo nie obowiązuje, stróży prawa również. Pod to coś można podciągnąć wszystko,bezprawie także.
Xyz
miesiąc temu
Możemy użyć gazu... To było ulubione hasło hitlera
Roy
miesiąc temu
Wiem że na atak odpowiem tym samym
kilo
miesiąc temu
Jeżeli jest w miotaczu kapsaicyna to jest ból. Kapasicyna jest też w ostrych potrawach. "Ostry" z kolei to nie smak a reakcja bólu. Czyli jeśli jednak jest ta kapsaicyna to jest i ból i gadanie jakiegoś policmajstra że powoduje tylko dyskomfort to zwykła ściema, dość częsta w tych służbach.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić