o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

"Ewenement na skalę kraju". Dziennikarze dotarli do rozkazu dla ochrony prezesa

339
Podziel się

Codziennie przez całą dobę dom Jarosława Kaczyńskiego jest pilnowany przez 40 policjantów - ustalili reporterzy TVN24. Funkcjonariusze nazywają siebie "cieciami". "To ewenement na skalę całego kraju" - uznał były szef Biura Ochrony Rządu.

"Ewenement na skalę kraju". Dziennikarze dotarli do rozkazu dla ochrony prezesa
Dom Kaczynśkiego jest pilnowany przez dziesiątki policjantów. (Getty Images, Sean Gallup)
bEiLMtBx

Reporterzy TVN24 przez miesiąc obserwowali okolice warszawskiej posiadłości Jarosława Kaczyńskiego. Według ich spostrzeżeń, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu wokół jego domu obecni są policjanci. W ciągu doby przy żoliborskiej willi łącznie stacjonuje ich około 40.

Kaczyński całą dobę pilnowany przez policjantów

To funkcjonariusze zarówno umundurowani, jak i tajniacy w nieoznakowanych radiowozach. Pracują w trzech ośmiogodzinnych zmianach. Jak wynika z jednego z rozkazów, do którego dotarli dziennikarze, o godz. 14 zmianę zaczyna 26 policjantów Oddziału Prewencji Policji. W nocy jest ich nieco mniej.

bEiLMtBz

W tym roku "patrol" jest znacznie większy niż w roku 2020, gdy reporterzy przeprowadzili podobną obserwację. Wówczas żoliborskiej posiadłości pilnowało sześciu policjantów, łącznie 18 na dobę.

Organizacja na medal

Funkcjonariusze są bardzo zorganizowani. Rutynowo trzy patrole piesze i jeden furgon z nawet ośmioma policjantami przebywa w okolicach placu Wilsona. Są gotowi do akcji. W tym czasie jeden furgon krąży wokół domu prezesa PiS.

bEiLMtBF

Najbliżej posesji znajduje się czteroosobowy zespół, oznaczony jako KRP Warszawa V. Kaczyński podobno nie chce ich widzieć, więc funkcjonariusze robią wszystko, by nie znajdować się w zasięgu wzroku prezesa. Jednocześnie po dwóch stronach willi stoją radiowozy nieoznakowane, które zmieniają się co pół doby.

Policjanci, mimo że są tam w tak dużej sile, nie mogą skutecznie chronić, bo nie wiedzą nawet, co się dzieje w strefie zero. Nie przypominam sobie, by osoba była ochraniana na taką skalę w miejscu zamieszkania. To ewenement. Nawet na placówkach wojennych, w czasie gdy Marek Belka był doradcą rządu w Bagdadzie – tak sprawę skomentował gen. Mozgawa, były szef BOR.
bEiLMtBG

Gdzie jest Służba Ochrony Państwa?

W rzeczywistości ochroną polityka powinna zajmować się Służba Ochrony Państwa, ale tego nie robi. Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji twierdzą, że są rozgoryczeni narzuconym na nich obowiązkiem. Nazywają siebie "cieciami". Gdy rządy objęło PiS stali się "ochronką władzy" - powiedział wieloletni pracownik wydziału, cytowany przez TVN24.

Dlaczego Kaczyński nie jest ochraniany przez SOP? Od lat za jego bezpieczeństwo odpowiada bowiem firma ochroniarska GROM Group. Według tvn24.pl przyczyna jest banalna - prezes PiS po prostu miał przyzwyczaić się do swoich ochroniarzy GROM (których usługi rocznie kosztują PiS blisko 2 mln zł - oszacowała "Polityka").

bEiLMtBH
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiLMtCa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(339)
Proboszcz od ...
miesiąc temu
Współczuję policjantom ( nie ochronie ,bo ta robi to za kasę dużą ) , współczuję nie ze względu na obciach i wstyd . Współczuję ze względu na zapach ( smród ) przerazonego gnoma . Smród trzęsącego się ze strachu niedoszłego zbawcy narodu ,słońca Warszawy , pomazańca Bożego JK.
bbb
miesiąc temu
skandal
Gal Anonim
miesiąc temu
Czego nie zniszczyły zabory i wojny to zniszczą duże pieniądze oderwane od pracy. A wszystko zaczęlo się bardzo niewinnie od pewnej kolacji w Krakowie.
bEiLMtCb
asik
miesiąc temu
PO tych wpisać to nic dziwnego ze ma ochronę i tak jest od lat, zapomnieliście że chcieliście go zamordować
Oburzony
miesiąc temu
Wstyd, zgorszenie, hańba i marnotrawienie pieniędzy publicznych. SKANDAL!!!
Ogrodnik
miesiąc temu
Grobu Jarka też będą strzec dzień i noc, aby się jego "miłośnicy" na grób nie odlewali.
gromek
miesiąc temu
do grobu ich chyba nie wezmie ,chyba ze na ochotnika
Eryk
miesiąc temu
Ciągle to samo. Wydatki związane z ochroną nie ponosi PiS tylko każdy podatnik niestety. Może by tak prezes sam płacił za usługi firmy Grom? Stać go przecież, bo zarabia więcej niż inni. Ciekawe czego się boi? Piszcie prawdę, a nie jakieś inne zawoalowane rzeczy. Internauci to nie ciemny lud co wszystko kupi.
Martin Luther
miesiąc temu
Mam marzenie Pani Krystyna Kaczynska wraz z mezem na spokojnej emeryturze w San Eskobar z lokalnym kardynalem Tadeuszem
929
miesiąc temu
a ciekawe3 jak to jest w usa
psa
miesiąc temu
ten który wie jak zagadać wiadomo kto tu w hierarchii jest najważniejszy ten którym mowa... 25 lat można raz dostać drugie się nie liczy
gospodarczy
miesiąc temu
pas mi tam wszystko jedno kto za to odpowiada... coś jest modeli pudernice.
gospodarczy
miesiąc temu
można spojrzeć na to z punktu widzenia politycznego ale ja się nie chce sprzeczać fachowiec zawsze będzie tematyczny...
bEiLMtBT
www...
miesiąc temu
ptak tu lata... nie robię nic bo mam zakaz..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić