oprac. Robert Czykiel| 

Od 1 lipca łatwiej stracisz prawo jazdy. Sprawdź nowe przepisy drogowe

71

Kierowcy muszą przygotować się na nowe przepisy drogowe. Nieznajomość ich może skończyć się szybką utratą prawa jazdy na trzy miesiące.

Od 1 lipca łatwiej stracisz prawo jazdy. Sprawdź nowe przepisy drogowe
Nowe przepisy drogowe. Można stracić prawo jazdy (PAP, Tomasz Gzell)

W przepisach o ruchu drogowym zostały wprowadzone zmiany, które będą obowiązywać od 1 lipca. Kierowcy muszą się mieć na baczności. Łatwiej będzie można stracić prawo jazdy. Co się zmienia?

Nowe przepisy drogowe. Jakie zmiany?

Zmiany dotyczą jazdy w terenie niezabudowanym. Od 1 lipca przekroczenie prędkości o 50 km/h poza terenem zabudowanym będzie skutkować odebraniem prawa jazdy. Kierowca odzyska je dopiero po trzech miesiącach. Dodatkowo otrzyma mandat w wysokości 500 zł.

Do tej pory zabierano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Dlatego warto mieć na uwadze nowe przepisy, aby w prosty sposób nie stracić prawa do kierowania pojazdami.

Zobacz także: Mistrz parkowania. Zawstydził kierowców

Na tym nie koniec zmian. Wraz z nowym miesiącem zostaną ujednolicone prędkości w terenie zabudowanym. Do tej pory w godzinach 23-5 obowiązywała maksymalna prędkość 60 km/h, a w godzinach 5-23 można było jechać 50 km/h. Ujednolicenie oznacza, że przez całą dobę będzie obowiązywać prędkość maksymalna 50 km/h.

Kolejna i zarazem ostatnia istotna zmiana dotyczy pieszych. Nowe przepisy sprawiają, że mają oni pierwszeństwo już przed przejściem dla pieszych. To jednak nie zwalnia ich z zachowania szczególnej ostrożności.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić