Od 20 lat mieszka w jaskini. Wyszedł i ma wiadomość dla świata

883

Panta Petrovic z Serbii 20 lat temu porzucił życie w mieście i przeprowadził się do małej jaskini górskiej. W zeszłym roku, podczas jednej ze swoich wizyt w mieście, dowiedział się, że na świecie szaleje pandemia koronawirusa. Teraz pustelnik zdecydował się zaszczepić przeciw COVID-19 i namawia wszystkich, aby zrobili tak samo.

Od 20 lat mieszka w jaskini. Wyszedł i ma wiadomość dla świata
Panta Petrovic od 20 lat mieszka w jaskini

70-letni Panta Petrovic od 20 lat mieszka w małej serbskiej jaskini w górach z dala od cywilizacji. Emerytowany robotnik nie potrzebuje telefonu, samochodu ani ubrań. Jedyne, czego pragnie, to wolność.

Mężczyzna żywi się grzybami, samodzielnie złowionymi rybami oraz tym, co znajdzie w okolicy. Najbliższymi przyjaciółmi pustelnika od wielu lat są psy, gołębie, koty, kurczaki i dorosły dzik o imieniu Mara.

Pustelnik wzywa wszystkich obywateli, aby się zaszczepili

Kiedy 70-latek w ubiegłym roku wybrał się do miasta, dowiedział się, że świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Jak donosi agencja AFP, Panta Petrovic otrzymał już swoją pierwszą dawkę szczepionki i apeluje do innych, aby również się zaszczepili. Petrovic dodaje, że nie rozumie zamieszania, jakie robią niektórzy sceptycy szczepień.

Chcę otrzymać wszystkie trzy dawki szczepionki, w tym jedną dodatkową. Wzywam wszystkich obywateli, aby zrobili to samo - mówi pustelnik w rozmowie z AFP.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla grup zawodowych? Stanowisko wiceministra zdrowia
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić