To nie był pies. Horror podczas grzybobrania na Lubelszczyźnie

1147

Mieszkaniec Starego Zadybia na Lubelszczyźnie wybrał się w ostatni weekend na grzyby. Mimo że wrócił z pustym koszykiem, niedzielne grzybobranie pan Tomasz zapamięta do końca życia.

To nie był pies. Horror podczas grzybobrania na Lubelszczyźnie
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie 8 sierpnia w jednym z podlubelskich lasów. Jak relacjonuje "Fakt", pan Tomasz ze Starego Zadybia (woj. lubelskie) jechał z kolegą samochodem nieopodal lasu. Wielbiciel grzybobrania spontanicznie postanowił pójść do lasu i sprawdzić, czy uda mu się znaleźć jakieś grzyby. - Zatrzymaj się, sprawdzę, czy są grzyby - poprosił kolegę.

Mężczyzna nie zdążył wypatrzeć jeszcze żadnego grzyba, kiedy nagle usłyszał, że coś zaszeleściło w krzakach.

Wtedy z krzaków coś na mnie skoczyło. W pierwszej chwili myślałem, że to mój pies - opowiada pan Tomasz w rozmowie z "Faktem".

Mężczyzna dopiero po chwili zorientował się, że to wilk. Drapieżnik rzucił się na grzybiarza i chciał wgryźć się w jego brzuch. Pan Tomasz, który z zawodu jest budowlańcem, mimo strachu nie poddał się bez walki. Chwycił wilka obiema rękami, by potem z całej siły uderzyć go z pięści w głowę.

Wilk nie odpuszczał. Wtedy na pomoc przyszedł kolega pana Tomasza. Mężczyzna usłyszał wołanie budowlańca, po czym natychmiast wybiegł z auta, chwycił za kij i odgonił drapieżnika. Na łamach "Faktu" pan Tomasz pokazał obrażenia, jakich doznał. Na zdjęciach widać sporych rozmiarów rany na brzuchu.

Mężczyźni natychmiast wybiegli z lasu, by schować się w aucie. Chwilę później z krzaków wybiegły trzy kolejne wilki.

Informacja o ataku wilka rozeszła się błyskawicznie po okolicy. Okazało się, że takich historii wydarzyło się znacznie więcej w ostatnim czasie. Mieszkańcy okolicy nie raz widzieli w lasach rozszarpane ciała łosia, cielaka czy jelenia. Kobiety podczas zbierania jagód także na swojej drodze spotkały watahę, przebiegającą obok nich.

Jak informuje "Fakt", władze gminy Kłoczew o niebezpiecznej sytuacji poinformowały Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Lublinie. Dodatkowo zalecają, by zachować ostrożność w pobliskich lasach.

Zobacz także: Dramatyczny telefon matki. Jechała z 10-letnim synem na przeszczep serca do Zabrza
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić