Od niedzieli możliwy całkowity lockdown. Decyzja w najbliższych dniach

148

Doradca premiera ds. Covid-19, prof. Andrzej Horban nie ma wątpliwości, że czeka nas całkowity lockdown, jeśli sytuacja nie poprawi się w najbliższych dniach. Rzecznik rządu potwierdził, że opracowywane są kolejne obostrzenia.

Od niedzieli możliwy całkowity lockdown. Decyzja w najbliższych dniach
(PAP)

Andrzej Horban był gościem Polsat News, gdzie odpowiedział na kilka pytań dotyczących sytuacji epidemicznej. Nie wykluczył, że w najbliższych dniach czeka nas wzrost zakażeń. Dodał, że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie można spodziewać się zaostrzenia ograniczeń.

Jeśli utrzyma się tendencja wzrostowa, to będzie ich więcej niż w zeszłym tygodniu. Jeśli przekroczymy 30 tysięcy, to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać - powiedział prof. Horban

Lockdown w całej Polsce

Prof. Andrzej Horban powiedział, że od osiągnięcia rekordowej liczby zakażeń dzieli nas zaledwie kilka dni. Prawdopodobnie 30 tys. przypadków można spodziewać się jeszcze w tym tygodniu.Dodał, że jesteśmy bliscy całkowitego zamknięcia Polski.

Zobacz także: Rekord zakażeń jeszcze w tym tygodniu. Prognozy lekarza są niepokojące
To możliwe, jeśli w środę czy czwartek zbliżymy się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tysięcy zakażeń – odpowiedział Horban, dodając, że w przypadku całkowitego lockdownu "kościoły też będą zamknięte".

Rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Radia Zet powiedział, że sytuacja w Polsce jest bardzo dynamiczna i trudno cokolwiek przewidzieć. Nie wykluczył lockdownu, zaznaczył jednak, że wszystko się wyjaśni w najbliższych dniach.

Żadnego wariantu nie jesteśmy w tej chwili w stanie wykluczyć. Te kilka najbliższych dni pokaże, czy nie trzeba będzie zdecydować się na wariant zakładający większe obostrzenia - powiedział.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić