Od siedmiu lat żyje w "białym małżeństwie". Oto co usłyszała od księdza

412

Katolicki ksiądz Piotr Jarosiewicz prowadzi na TikToku kanał, gdzie dzieli się wiedzą o wierze i Bogu. Teraz do duchownego zgłosiła się pewna kobieta. Przyznała, że od siedmiu lat żyje w "białym małżeństwie". Dopytywała, czy może przystępować do komunii świętej. Kapłan nie miał wątpliwości.

Od siedmiu lat żyje w "białym małżeństwie". Oto co usłyszała od księdza
Żyje w "białym małżeństwie". Ksiądz Jarosiewicz skomentował sprawę. (Adobe Stock, TikTok)

Piotr Jarosiewicz ma sporo fanów na TikToku. Na kanale, który prowadzi obserwuje go już ponad 270 tysięcy internautów. Liczba ta wciąż rośnie.

Do duchownego, posługującego aktualnie w diecezji drohiczyńskiej, zwracają się ludzie z różnymi problemami. Skarżą się na to, że znaleźli się na życiowych zakrętach. Często szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Tak było i tym razem.

Żyje w "białym małżeństwie". Ksiądz skomentował sprawę

Pewna użytkowniczka zgłosiła się do księdza Jarosiewicza z dość intymnym pytaniem. Opisała wcześniej swoją sytuację. Poinformowała, że już od 20 lat żyje bez ślubu kościelnego w związku partnerskim. Jednak nie współżyje z partnerem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozwód kościelny [Specjalista radzi]
Od 7 lat żyjemy jak rodzeństwo, ja chodzę do komunii świętej, czy nie grzeszę? - dopytywała kapłana.

Ksiądz Jarosiewicz szybko pospieszył z odpowiedzią na to pytanie. "Wydaje mi się, że chodzi tutaj o białe małżeństwo" - zaczął swą wypowiedź duchowny.

Po pierwsze samo białe małżeństwo nie jest sakramentem, ale w momencie, w którym w taki sposób chcemy żyć, w kościele rzymskokatolickim idziemy wtedy do księdza i prosimy go o zgodę - wyjaśnił Jarosiewicz.

"Przysięgamy wtedy, że zamierzamy żyć ze sobą w czystości, czyli przestajemy żyć w grzechu. Przez to możemy korzystać z sakramentu pokuty, czyli ze spowiedzi oraz z sakramentu Eucharystii" - kontynuował kapłan.

Wiemy dobrze z historii, że te białe małżeństwa istnieją od zarania dziejów, więc odpowiadając na pytanie: tak, można się spowiadać i tak, można iść do komunii świętej, jeśli tak jak wcześniej powiedziałem, jest to zgłoszone do kościoła i księdza oraz mamy to przyrzeczenie - podsumował Jarosiewicz.

Filmik był chętnie komentowany przez internautów. Poniżej zamieszczamy niektóre z ich wpisów:

U mnie ksiądz się zgodził - przyznała jedna z użytkowniczek TikToka.
Pytanie się księdza, czy mogę tak żyć. Wierzyć się nie chce... - dodawał z oburzeniem inny internauta.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić