Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Od soboty cała Polska w czerwonej strefie? Zobacz, co mówi premier

20
Podziel się:

W środę 21 października odnotowano nowy rekord zakażeń koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki zarekomendował, by od soboty cała Polska została objęta czerwoną strefą.

Od soboty cała Polska w czerwonej strefie? Zobacz, co mówi premier
Premier Mateusz Morawiecki chce, by cała Polska była w czerwonej strefie (PAP, Paweł Supernak)

W środę w Polsce odnotowano 10 040 przypadków koronawirusa, co stanowi nowy rekord. Premier Mateusz Morawiecki skomentował bieżącą sytuację i przedstawił plany rządu na walkę z wirusem.

Szykujemy się na poszczególne scenariusze w następujący sposób. Mamy pierwszą, drugą, trzecią i czwartą linię obrony. Pierwsza linia obrony to nasze obostrzenia, maseczki, testowanie i wyłapywanie przypadków osób chorych. Druga to cały system szpitali, kwarantanny, izolacja, ale przede wszystkim ludzie, medycy. Trzecia linia to dodatkowe łóżka. Tych jeszcze nie ma, ale za kilka dni pojawi się ich w systemie dodatkowe 13 tys.Czwartą linię obrony stanowią szpitale tymczasowe. Już dzisiaj budujemy je tak, by za dwa, trzy tygodnie były one gotowe - powiedział Mateusz Morawiecki w programie "Gość wydarzeń" w Polsat News.

Czerwona strefa w całej Polsce? Jest zapowiedź premiera

Premier przekazał, że będzie rekomendował, aby od soboty cała Polska była objęta czerwoną strefą. Decyzje w tej sprawie powinny zostać ogłoszone w czwartek.

Mamy taką liczbę "czerwonych" powiatów, ok. 317, że będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była strefą czerwoną. Już dzisiaj jest to ok. 75-80 proc. mieszkańców, więc takie rozróżnienie powoli robi się bezprzedmiotowe - zaznaczył Morawiecki.

Podczas wystąpienia w Sejmie premier podkreślił, że rząd "zakłada najgorsze scenariusze". Ostrzegał, że być może grozi nam trzecia fala koronawirusa i apelował o rygorystyczne przestrzeganie obostrzeń.

Trzeba powiedzieć to tutaj również, że być może grozi nam trzecia fala, ponieważ jesteśmy zależni od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo bądź szczepionka na COVID-19 - powiedział szef rządu.
Nasza strategia i zasada to przede wszystkim tak budować życie społeczne i gospodarcze, żeby móc uczyć się, pracować, żyć, nie zamykać gospodarki i jednocześnie przecinać ten pas transmisyjny COVID-19 - dodał.

Zobacz także: Koronawirus. To rozwiązałoby problem z łóżkami? "Marzy nam się taki system"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
fazi
2 lata temu
co to za premier morawiecki jak historii polski nie zna
sztuba
2 lata temu
P PREMNIERZE ZYCZYMY P ZDROWIA I WYTRWALOSCI
😠😠😠😠
2 lata temu
O kościołach i galeriach cisza.Albo wszystko, albo nic.
pawel
2 lata temu
niech rząd jedzie do Torunia i z ojcem dyrektorem zatańczy jeszcze raz przed gipsem (figurką) może pomoże ?
olo
2 lata temu
on nie mówi tylko bredzi
tez coś
2 lata temu
Już dawno powinna być taka strefa . dlaczego my mamy czekac na nowa fale ? Niech pan morawiecki sobie czeka i z nia walczy a my bedziemy pochowani z tyłu w domach bezpieczni mamy nadzieje.
weryj
2 lata temu
A więc jednak. Jak ojciec kochał komunizm, tak i ten też dąży do komunizmu. Najpierw czerwona Polska a później ludzie.
Nickey
2 lata temu
Kraj doprowadzić do ruiny i depopulacji, a później złote biznesy.
qqrq
2 lata temu
ich strategia to : kłamać , kłamać i jeszcze raz kłamać
PINOKIO
2 lata temu
Polacy,zalecam Wam przebywanie w castoramach, media expert i galeriach. Sa tez wskazane zakupy całodobowe w marketach.Tam nie ma transmisji wirusa. Będą nakładane mandaty za pójście do polskiej kawiarni,siłowni -tylko zagraniczny kapitał chroni przed wirusem
Mietek
2 lata temu
Premierze trzymaj się mocno bo trudne decyzje ktoś musi podejmować a lepiej nie będzie na razie
Janusz
2 lata temu
Możecie zrobić z całej Polski czerwoną, czarną czy granatową strefę, wirus ma to w kapsydzie, bo nie ma de.
gobo
2 lata temu
Premier to mówi tylko o samych pozytywach jak to polityk. Przespali wiosnę i lato bo ważniejszym problemem były wybory i to aby pozostać przy korycie, teraz wykonują jakieś nerwowe ruchy bez ładu ani składu bo problem ich przerasta. Najgorsze w tym wszystkim jest to że ludzi można kupić za parę złociszy by siedzieli cicho i chwalili polityków. Naród ciemny więc wszystko kupi. Straszne i przerażające zarazem.
Pozdrawiam
2 lata temu
Ludzie oni chcą przycisnąć do muru teraz bo już na wybiegu są szczepionki rozumiem i mam respekt do każdej choroby ale to już cyrk na kółkach jak nawybory się szło to było wszystko super 👍
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić