aktualizacja 

Odmówił szczepionki. Duchowny zmarł na COVID-19. Miał 76 lat

388

Ojciec Kosmas, metropolita Etolii i Akarnanii w Grecji, miesiąc temu otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Media właśnie obiegła informacja o jego śmierci. Prawosławny biskup był przeciwnikiem szczepień i krytykiem rządowych obostrzeń.

Odmówił szczepionki. Duchowny zmarł na COVID-19. Miał 76 lat
Zdjęcie ilustracyjne - prawosławni duchowni (Getty Images)

Kontrowersyjny biskup prawosławny, ojciec Kosmas, zmarł na COVID-19 - w wieku 76 lat, podaje katolicka agencja eKAI. Był metropolitą Etolii i Akarnanii w Grecji. Co ciekawe, wcześniej także chora na COVID-19 siostra, przeciwniczka szczepień, zmarła z powodu chorób współistniejących.

Wierni niejednokrotnie byli świadkami kontrowersyjnych tez, jakie wygłaszał podczas kazań duchowny. Był przeciwnikiem szczepień i sprzeciwiał się obostrzeniom w cerkwiach. Przekonywał niebezpiecznie, że w świętym miejscu człowiek nie może się niczym zarazić. Święty Synod próbował wpłynąć na zachowanie duchownego, jednak bezskutecznie.

"Niewierni". Tak duchowny nazywał tych, którzy bali się przychodzić do cerkwi

Już w 2020 roku wprost obrażał nieuczęszczających na nabożeństwa. Nazywał ich gorzko "niewiernymi", podaje eKAI.

Bóg nie pozwoli, byście się zarazili. Bóg nie zaraża! To jest święte miejsce, świątynia jest niebiańska - miał mówić m.in. w ubiegłym roku podczas kazania, podaje wspomniane źródło.

Warto dodać, że duchowny sam odmówił szczepień. 1 grudnia jego stan po raz pierwszy pogorszył się znacznie, co spowodowało, że wkrótce trafił na oddział intensywnej terapii do szpitala Evangelismos w Atenach.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić