Donald Tusk szczerze o utracie prawa jazdy. Mówi o "momencie wstydu"

30

W "Dzień dobry TVN" pojawił się wywiad Doroty Wellman z byłym premierem Donaldem Tuskiem. Polityk mówił między innymi o utracie prawa jazdy. Wykazał się szczerością.

Donald Tusk szczerze o utracie prawa jazdy. Mówi o "momencie wstydu"
Donald Tusk (AKPA)

W listopadzie Donald Tusk dopuścił się wykroczenia. Jechał w terenie zabudowanym w Wiśniewie aż 107 km/h, co poskutkowało utratą prawa jazdy.

Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji - pisał wówczas Tusk w mediach społecznościowych.

Donald Tusk: "Człowiek nierozsądny..."

W "Dzień dobry TVN" Tusk bardzo szczerze odniósł się do swojego wybryku. Wprost odpowiedział na pytanie Doroty Wellman: "kto gna w terenie zabudowanym?".

Człowiek nierozsądny, taki który powinien dostać po głowie i zmienić sposób zachowania. I dostać po głowie - odpowiadał były premier.

Na tym jednak nie skończył. - Czasami taki moment wstydu publicznego, myśl jak się patrzy w lustro: zachowuj się, co ty zrobiłeś, jest dużo poważniejszy niż sankcje administracyjne. I zadziałało, proszę wierzyć - podsumował Tusk.

Zobacz także: Sprawa Łukasza Mejzy. Poseł KO stawia mocną tezę
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić