Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Odpowiedział Ogrodnikowi. "Szkoła uczy, że masz zdjąć gacie, jak reżyser tego chce"

2
Podziel się

To już kolejny aktor, który miał być ofiarą przemocy w szkole wyższej. Absolwent krakowskiej AST Adrian Perdjon opowiedział o tym, czego doświadczył z rąk Adama Nawojczyka.

Odpowiedział Ogrodnikowi. "Szkoła uczy, że masz zdjąć gacie, jak reżyser tego chce"
Adam Perdjon (Facebook)
bEKzgTuJ

Dawid Ogrodnik jakiś czas temu wypowiedział się w głośnej sprawie przemocy w szkole aktorskiej. Jednocześnie sam został oskarżony przez jednego ze studentów, za stosowanie jej wobec innych.

Ostatecznie na swoim Instagramowym profilu napisał, że "Dorota Segda i Adam Nawojczyk a wcześniej Krzysztof Globisz przyczynili się do tego, że osoby używające przemocy fizycznej i psychicznej nie pracują w AST Kraków od lat, a ja z dumą i wdzięcznością jestem wykładowcą tej uczelni!"

bEKzgTuL

Adrian Perdjon, aktor i koordynator sesji motion capture w grach komputerowych (m.in. "Wiedźmin"), z kolei nie zgadza się z kolegą po fachu.

Na Facebooku opowiedział o swoich przykrych doświadczeniach z czasów studiów w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Właśnie wcześniej wspomniany Adam Nawojczyk miał przyczynić się do tego, że Perdjoh wpadł w głęboką depresję, którą musiał leczyć u terapeuty.

Praca z Nawojczykiem to był koszmar. Prywatne przytyki, obgadywanie za plecami, nastawianie kolegów z roku przeciwko mnie i uwagi odnośnie talentu to była codzienność. Czułem się nikim. - czytamy w poście.
bEKzgTuR

Z relacji Perdjoha wynika, że nie tylko on zmagał się z problemami psychicznymi wywołanymi przez toksyczne praktyki wykładowcy.

Doprowadził 1roczniaka do stanu, gdzie ten zamknął grupe w sali, klucz zostawił na portierni, wyszedł ze szkoły i nigdy nie wrócił. To było na zajęciach Nawojczyka, który dziś jest DZIEKANEM - wyjaśnia aktor.

Swoją wypowiedź dosadnie puentuje.

bEKzgTuS
Szkoła nie uczy, czym jest umowa o pracę i jak ma wyglądać. Uczy, że masz zdjąć gacie, jak reżyser tego chce.

Wydział Reżyserii Dramatu krakowskiej szkoły teatralnej udostępnił specjalny adres mailowy, na który można przesyłać swoje doświadczenia i uwagi z przebytej edukacji: skrzynkazaufaniaast@gmail.com. Dodatkowo na uczelni została powołana specjalna osoba ds. etyki.

bEKzgTuT
Zobacz także: Gwit: "Choć nie dostałam się do szkoły teatralnej to czułam, że aktorstwo jest dla mnie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKzgTvm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Studenci i st...
7 miesięcy temu
Niech najpierw reżyser ściągnie gacie. Oczywiście przed kamerą. Wtedy będziemy wiedzieć, jak to zagrać.
Zet
7 miesięcy temu
Wszyscy chcą tylko by przestrzegać ich praw. Zapominają, że wraz z prawami łączy się wiele obowiązków i reguł których należy przestrzegać. W dzisiejszym świecie chyba tylko samotne życie na bezludnej wyspie nie wiązałoby się z koniecznością słuchania poleceń od innych czy przestrzegania innych niż własne reguł. Jednak każdy dokonuje własnych wyborów czy chce być w jakimś środowisku, czy nie. Więc często tkwienie w toksycznej sytuacji to jest kogoś własny wybór. Jakie są szanse że jakiekolwiek szersze środowisko dostosuje się do jednostki? Raczej znikome. To jednostka wchodząc w nie musi poznać panujące reguły i przystosowac sie i albo zaakceptować je albo...droga wolna
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić