Odpowiedział Ogrodnikowi. "Szkoła uczy, że masz zdjąć gacie, jak reżyser tego chce"

5
Podziel się:

To już kolejny aktor, który miał być ofiarą przemocy w szkole wyższej. Absolwent krakowskiej AST Adrian Perdjon opowiedział o tym, czego doświadczył z rąk Adama Nawojczyka.

Odpowiedział Ogrodnikowi. "Szkoła uczy, że masz zdjąć gacie, jak reżyser tego chce"
Adam Perdjon (Facebook)

Dawid Ogrodnik jakiś czas temu wypowiedział się w głośnej sprawie przemocy w szkole aktorskiej. Jednocześnie sam został oskarżony przez jednego ze studentów, za stosowanie jej wobec innych.

Ostatecznie na swoim Instagramowym profilu napisał, że "Dorota Segda i Adam Nawojczyk a wcześniej Krzysztof Globisz przyczynili się do tego, że osoby używające przemocy fizycznej i psychicznej nie pracują w AST Kraków od lat, a ja z dumą i wdzięcznością jestem wykładowcą tej uczelni!"

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Adrian Perdjon, aktor i koordynator sesji motion capture w grach komputerowych (m.in. "Wiedźmin"), z kolei nie zgadza się z kolegą po fachu.

Na Facebooku opowiedział o swoich przykrych doświadczeniach z czasów studiów w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Właśnie wcześniej wspomniany Adam Nawojczyk miał przyczynić się do tego, że Perdjoh wpadł w głęboką depresję, którą musiał leczyć u terapeuty.

Praca z Nawojczykiem to był koszmar. Prywatne przytyki, obgadywanie za plecami, nastawianie kolegów z roku przeciwko mnie i uwagi odnośnie talentu to była codzienność. Czułem się nikim. - czytamy w poście.

Z relacji Perdjoha wynika, że nie tylko on zmagał się z problemami psychicznymi wywołanymi przez toksyczne praktyki wykładowcy.

Doprowadził 1roczniaka do stanu, gdzie ten zamknął grupe w sali, klucz zostawił na portierni, wyszedł ze szkoły i nigdy nie wrócił. To było na zajęciach Nawojczyka, który dziś jest DZIEKANEM - wyjaśnia aktor.

Swoją wypowiedź dosadnie puentuje.

Szkoła nie uczy, czym jest umowa o pracę i jak ma wyglądać. Uczy, że masz zdjąć gacie, jak reżyser tego chce.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wydział Reżyserii Dramatu krakowskiej szkoły teatralnej udostępnił specjalny adres mailowy, na który można przesyłać swoje doświadczenia i uwagi z przebytej edukacji: skrzynkazaufaniaast@gmail.com. Dodatkowo na uczelni została powołana specjalna osoba ds. etyki.

Zobacz także: Gwit: "Choć nie dostałam się do szkoły teatralnej to czułam, że aktorstwo jest dla mnie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić