o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Odważna prośba abp. Gądeckiego. Pisze do premiera ws. Bożego Narodzenia

180
Podziel się

Abp. w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia wstawił się za wiernymi i wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego. Prośba jest dość odważna.

Odważna prośba abp. Gądeckiego. Pisze do premiera ws. Bożego Narodzenia
Abp Stanisław Gądecki prosi premiera o zmniejszenie limitu wiernych w kościele (PAP)
bDXSlaZh

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce wciąż jest trudna do opanowania. Od listopada obostrzenia ponownie zostały zaostrzone. Zasady dotyczą również kościołów, gdzie co tydzień zbierały się duże grupy wiernych. Aktualny limit to 1 osoba na 15 mkw.

Jednak w związku ze zbliżającymi się świętami, coraz więcej osób będzie chciało iść do kościoła. Zauważył ten problem abp. Gądecki i jak podaje Polsat News, wystosował w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego.

bDXSlaZj
Należy więc zrobić wszystko, aby – przy zachowaniu norm bezpieczeństwa – jak największa liczba osób miała możliwość uczestnictwa w świątecznej liturgii, w tym we Mszy Świętej Pasterskiej - miał napisać przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Duchowny poprosił, by zwiększono limit osób przebywających w świątyni. Jako rozwiązanie zaproponował 1 osobę na 7 mkw.

Podtrzymując surowe obostrzenia w kościołach, redukujemy cały okres świąteczny do kwestii dokonywania zakupów, dla robienia których rezygnuje się nawet z wolnej niedzieli - zauważył w swoim wezwaniu duchowny.
bDXSlaZp

Jak zapewnia abp. Gądecki takie rozwiązanie mogłoby pozytywnie wpłynąć na naród. We fragmentach listu udostępnionego przez Polsat News przeczytać można, że chodzi o "kondycję duchową Polaków".

Mam nadzieję, że odpowiedzialny udział w liturgii większej liczby wiernych, przyczyni się do wzmocnienia kondycji duchowej Polaków, tak potrzebnej dla intensywnej pracy na rzecz umacniania naszej ziemskiej ojczyzny - pisał w liście do premiera abp. Gądecki.
Zobacz także: Apel abp. Stanisława Gądeckiego do polityków. O. Paweł Gużyński komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXSlaZK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(180)
jaruś
4 tyg. temu
Tobie gondeci pieniądze w głowie a nie duchowe wsparcie wiernych
Wiarus
5 miesięcy temu
Więcej wiernych do kościoła? To niech przy obecnych obostrzeniach księża odprawiają mszę co godzinę. Każdy wierny znajdzie porę dla siebie, a i tłoku nie będzie.
Echo
5 miesięcy temu
A czy biskup weźmie na siebie tzn na KK ciężar odpowiedzialności za utatę życia wskutek zarażenia się Covidem?
bDXSlaZL
XYZ
5 miesięcy temu
Ja bym wszystkim pozwolił wchodzić do kościoła. Niech się tam kiszą i zakażają. Mnie to nie przeszkadza. Kościół wtedy na pogrzebach i miejscach na cmentarzu odrobi straty finansowe i straci tzw wierzących.
złotówa
5 miesięcy temu
a może 7 osób na 1 m2!!!??? Wtedy będzie 49 razy więcej kasy na tacy!!!
Grzdyl
5 miesięcy temu
Panie Gadecki, przestancie wreszcie denerwowac lud bozy!
art12
5 miesięcy temu
Ktoś jeszcze wierzy w plandemię łapka w górę
Jan Paweł II
5 miesięcy temu
8===D
cris
5 miesięcy temu
W Święta najwięcej ludzi chodzi do Kościoła-chodzi o pieniądze,nie o ludzi.A w środowisku księży najbardziej są łamane zasady bezpieczeństwa i kwarantanny.Niestety zamiast sami dawać świadectwo biskupi i księża są antyświadectwem-łamią zasady na prawo i lewo tak jakby prawo ich nie obowiązywało.
albink
5 miesięcy temu
Taka "odważna" prośba to polecenie dla premiera. I oczywiście będzie zgoda. Wzrośnie więc kondycja duchowa /czytaj kasowa/...
rem
5 miesięcy temu
Już widzę jak ludzie walą oglądać współczesnych "męczęnników".
Uyt
5 miesięcy temu
Polacy do kosciolka idziemy idziemy
bolo
5 miesięcy temu
To bardzo budujące dla nas laikatu, że nasi ojcowie duchowi kościoła z takim powiedziałbym zatroskaniem pochylają się nad swoją owczarnią, mówiąc tak biblijnie, żeby nastała jedna owczarnia i jeden pasterz, abyśmy czerpali z tej kopalni duchowości jaka jest liturgia i jak najliczniej w niej uczestniczyli, bo to właśnie buduje nasze charyzmaty wiary jako wspólnoty kościoła i może premier rozważywszy różne tu takie za i przeciw bo wiadomo musi postępować względem narodu i jego ojców duchowych kościoła odpowiedzialnie i największą roztropnością jako najwyższa władza, to może wyda ten dekret ze może być więcej ludzi ale pod warunkiem chyba ze w kościele na pasterce te restrykcje nakazane oni spełnią jako obywatele zarazem odpowiedzialni. I tak by myślę mogło być, naród by to poparł
bDXSlaZD
Realista
5 miesięcy temu
A ile na Pasterkę przychodzi zawsze ludzi "pod wpływem"? Nieraz śmierdzi w kościele jak w knajpie. O czym tu mówić? Pijany założy maseczkę? Bez jaj!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić