aktualizacja 

Odważna prośba abp. Gądeckiego. Pisze do premiera ws. Bożego Narodzenia

255

Abp. w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia wstawił się za wiernymi i wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego. Prośba jest dość odważna.

Odważna prośba abp. Gądeckiego. Pisze do premiera ws. Bożego Narodzenia
Abp Stanisław Gądecki prosi premiera o zmniejszenie limitu wiernych w kościele (PAP)

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce wciąż jest trudna do opanowania. Od listopada obostrzenia ponownie zostały zaostrzone. Zasady dotyczą również kościołów, gdzie co tydzień zbierały się duże grupy wiernych. Aktualny limit to 1 osoba na 15 mkw.

Jednak w związku ze zbliżającymi się świętami, coraz więcej osób będzie chciało iść do kościoła. Zauważył ten problem abp. Gądecki i jak podaje Polsat News, wystosował w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego.

Należy więc zrobić wszystko, aby – przy zachowaniu norm bezpieczeństwa – jak największa liczba osób miała możliwość uczestnictwa w świątecznej liturgii, w tym we Mszy Świętej Pasterskiej - miał napisać przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Duchowny poprosił, by zwiększono limit osób przebywających w świątyni. Jako rozwiązanie zaproponował 1 osobę na 7 mkw.

Podtrzymując surowe obostrzenia w kościołach, redukujemy cały okres świąteczny do kwestii dokonywania zakupów, dla robienia których rezygnuje się nawet z wolnej niedzieli - zauważył w swoim wezwaniu duchowny.

Jak zapewnia abp. Gądecki takie rozwiązanie mogłoby pozytywnie wpłynąć na naród. We fragmentach listu udostępnionego przez Polsat News przeczytać można, że chodzi o "kondycję duchową Polaków".

Mam nadzieję, że odpowiedzialny udział w liturgii większej liczby wiernych, przyczyni się do wzmocnienia kondycji duchowej Polaków, tak potrzebnej dla intensywnej pracy na rzecz umacniania naszej ziemskiej ojczyzny - pisał w liście do premiera abp. Gądecki.
Zobacz także: Apel abp. Stanisława Gądeckiego do polityków. O. Paweł Gużyński komentuje
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić