Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Odwołali zakończenie roku. Tylko pięciu uczniów zdało do następnej klasy

8

Do niespotykanego zdarzenia doszło w jednej ze szkół średnich w Stanach Zjednoczonych. Zaledwie pięciu uczniów Marlin High School zdołało przebrnąć przez proces edukacyjny i skończyć naukę w placówce. Z tego powodu władze szkoły zdecydowały odwołać zakończenie roku szkolnego.

Odwołali zakończenie roku. Tylko pięciu uczniów zdało do następnej klasy
Zaledwie 15 procent uczniów udało się z sukcesem zakończyć proces edukacji w Marlin High School (KCEN TV)

Władze szkoły postanowiły, że nauka zostanie przedłużona o miesiąc. To szansa dla uczniów, którzy nie poradzili sobie dotychczas z materiałem. Marlin High School ukończyło zaledwie 15 proc. uprawnionych do tego uczniów.

Dlaczego uczniowie nie zdali klasy? Powodem są przede wszystkim słabe wyniki w nauce, ale również lekkomyślne podejście do frekwencji. Wiele osób po prostu nie chodziło na zajęcia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

O sprawie poinformowała lokalna stacja telewizyjna KWTX-TV. Ostatecznie koniec roku szkolnego zaplanowano na koniec czerwca. Dyrektor i grono pedagogiczne mają nadzieję, że to szansa dla uczniów, którzy są zdolni, ale nie mieli dotychczas motywacji do nauki.

Wszyscy uczniowie w Marylin High School mogą osiągnąć poziom, na jaki zasługuje ich potencjał - przekazał kierownik szkoły, Darryl Henson.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Władze placówki dodają, że ich wiara i w możliwości uczniów pozostaje niezachwiana. Henson podkreśla, że szkoła nie mogła przepuścić nieprzygotowanych uczniów, a dodatkowy czas nauki nie powinien iść na marne.

Naszym obowiązkiem jest upewnienie się, że uczniowie spełnili wszystkie wymagania. Wsparcie, odpowiedzialność i uczciwość zawsze są u nas na pierwszym planie - zakończył przedstawiciel Marlin High School.

Czy powodem słabych wyników w nauce mogła być całkowicie nowa strategia nauczania? Lokalni dziennikarze wskazują, że Marlin High School jako pierwsza szkoła w okolicy funkcjonuje w systemie czterodniowego nauczania.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić