Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Ogłosili zwycięstwo z koronawirusem. Teraz pojawiają się nowe przypadki zarażenia

7

W Nowej Zelandii potwierdzono dwa nowe przypadki koronawirusa. W kraju od 24 dni nie wykryto żadnych zakażeń, a od 8 czerwca zniesiono wszystkie ograniczenia wprowadzone na czas epidemii.

Ogłosili zwycięstwo z koronawirusem. Teraz pojawiają się nowe przypadki zarażenia
(Getty Images)

Nowa Zelandia potwierdziła dwa nowe przypadki koronawirusa. To kobiety, które pochodzą z tej samej rodziny i przyjechały z Wielkiej Brytanii. Otrzymały specjalne pozwolenie, aby wziąć udział w pogrzebie rodzica.

Wcześniej, przez 24 dni, nie odnotowano żadnych nowych zakażeń. 8 czerwca Nowa Zelandia zniosła wszystkie ograniczenia krajowe, ogłaszając, że kraj jest wolny od epidemii.

Pomimo zniesienia ograniczeń granice pozostają zamknięte. Do Nowej Zelandii mogą wjechać tylko jej obywatele lub osoby, które mają specjalne przepustki wydawane indywidualnie. Każda osoba, która przyjedzie, jest poddawana 14-dniowej kwarantannie.

Zobacz także: Chiński rząd wycofuje leki. Medycyna chińska bez Ye Ming Sha i Jia Zhu

Kobiety, które przybyły z Wielkiej Brytanii, także były na kwarantannie. Władze zapewniają, że zakażone nie przebywały w miejscach publicznych, nie kontaktowały się z wieloma osobami i miały prywatny transport.

W Nowej Zelandii od początku epidemii potwierdzono 1506 przypadków zarażenia. 22 osoby zmarły na COVID-19.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić