Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Koronawirus się odradza. Szybka decyzja w Pekinie

59
Podziel się

Chiny ogłosiły blokadę dziesięciu kolejnych dzielnic w Pekinie. To efekt wykrycia nowego ogniska koronawirusa w stolicy, gdzie w ciągu doby wykryto 36 nowych przypadków.

Koronawirus się odradza. Szybka decyzja w Pekinie
Targ Xinfadi, nowe ognisko koronawirusa w Pekinie (PAP, ROMAN PILIPEY)
bCYhkOWJ

Koronawirus odradza się w Chinach. Pekin obawia się drugiej fali epidemii po wykryciu w stolicy 36 nowych przypadków. W związku z tym w poniedziałek zamknięto dziesięć dzielnic. Wcześniej w jednej z dzielnic wprowadzono stan epidemii.

Ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii jest bardzo wysokie, dlatego musimy podjąć zdecydowane działania - powiedział Xu Hejiang, rzecznik władz miasta.
bCYhkOWL

Źródłem zakażeń ma być największy targ żywności w Azji - Xinfadi. Ma powierzchnię prawie 160 boisk piłkarskich. Każdego dnia sprzedaje się tam tysiące ton warzyw, owoców i mięsa.

Koronawirus w Chinach. Pekin zamyka 10 dzielnic

Targ i okoliczne dzielnice zostały zamknięte. Dziesiątki tysięcy mieszkańców stolicy są testowane pod kątem obecności wirusa. Rozpoczęto kampanię mającą na celu ustalenie tożsamości osób, które niedawno odwiedziły targ lub miały styczność z ludźmi, którzy to zrobili - informuje Reuters.

Koronawirus w Chinach. Do tej pory wykryto 83181 objawowych zakażeń koronawirusem. Na COVID-19 zmarły w Chinach 4634 osoby.

bCYhkOWR

Zobacz też: Tak wkrótce zmienią się plaże. Wszystko przez koronawirusa

bCYhkOXm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
TRAGEDIA
3 miesiące temu
Ten wirus już z nami zostanie na zawsze i będzie powracał NIESTETY. Pod wpływem tego dziadostwa na świecie następuje coraz większy chaos. Oby nie doszło do jeszcze większej tragedii dla całej ludzkości bo już niektórym odbija gdy oszukują swoje narody.
ABCDE
3 miesiące temu
W chinach po 36 przypadkach zamyka się 10 dzielnic i szuka chorych. W Polsce, pomimo codziennego potwierdzania kilkuset przypadków w jednym rejonie, nie robi się nic i pozwala niezbadanym osobom z tego rejonu spędzać długi weekend w całym kraju. Przez zniesienie obostrzeń i tzw. "luzowanie" oraz sprzyjającą pogodę, ponownie stwierdzane są przypadki w województwach, które przez długi czas nie miały nowych zachorowań. To, co się działo w długi weekend, będzie miało widoczne skutki za tydzień, dwa.
46102418
3 miesiące temu
ciekawe jak wirus mógł powrócić jak sobie nigdzie nie poszedł i nie wynaleziono na niego leku?
bCYhkOXn
Krakus
3 miesiące temu
Zrobili wymazy deskom na targu..
Paproszek
3 miesiące temu
Całkowicie popieram ja1234 - TO NIEETYCZNE to i tak grzecznie. To prosta droga do nowego rodzaju niewolnictwa , do totalnej inwigilacji każdej jednostki. Chińczycy zawsze byli mistrzami w panowaniu władzy nad 1,5 miliardowym społeczeństwem. Nie trzeba być historykiem wystarczy pobieżnie poczytać Wikipedię .
Najnowsze komentarze (59)
tvn
3 miesiące temu
taj jak tvn ,,poczatki majaj dobre wyrzycanie wczesniej zaproszonych goscii,,,,,istny model wzorcowy
Ojojojjjjj
3 miesiące temu
Prośmy wszystkie siły na niebie i ziemi aby wytłukł chińczyków. To kraj z grupy bandyckich podobnie jak rosja
222
3 miesiące temu
#chcemytestów Światowa Organizacja Zdrowia mówi „testuj, testuj, testuj”, a w PL wciąć robi się wielokrotnie mniej testów niż w Niemczech. Można być nosicielem i zarażać nie mają żadnych objawów! JEŚLI SIĘ ZGADZASZ SKOPIUJ I UDOSTĘPNIJ
123
3 miesiące temu
Czyli nas zamkną w połowie sierpnia do końca roku. Ile będzie zgonów z głodu?i tak przez tyle lat az zostanie 1,5miliarda na ziemi
rysiek
3 miesiące temu
36 osób na 1,7 miliarda???? buhahahahahahato sie nazywa nakręcanie strachu!!więcej osob tam dziennie fika przez wypadnięcie z okna, czyli trzeba zamurować okna - bo to pandemia
Tadeo
3 miesiące temu
Czy słyszeliscie moze co to gans?
hyoer
3 miesiące temu
Wirus jest. A ci co twierdzą inaczej nie mają dla kogo żyć. Nie umieją się przystosować. Ale po co tłumaczą to innym. Myślisz że skoro wmowiles sam sobie że nie ma, to wmowisz komuś kto od początku przyjął odpowiednią strategię i ja stosuje? Zobaczymy kto na końcu wyjdzie lepiej.
Onnnnn
3 miesiące temu
Znowu pewnie zaczęli wcinać nietoperze chinole 😡
bCYhkOXf
PRZERAŻONA
3 miesiące temu
Kolejne zakażenia na targu żywym, krwistym towarem, czy Czińczycy nie mogą do jasnej anielki nauczyć się jeść czegoś mniej żywego i bardziej cywilizowanego? Poza tym mam nieodparte wrażenie że wciąż nad tym wirusem KTOŚ jednak panuje i bawi się z całym światem w OKRUTNĄ GRĘ NA ZYCIE I ŚMIERĆ MILIONÓW
z bogiem
3 miesiące temu
Bardzo dobre wiadomosci dla swiata niech wraca tam skad przyszedl
haha
3 miesiące temu
Już ściema z Chin idzie po wszystkich mediach, po to by po wyborach znów nas zamknąć w norach
haha
3 miesiące temu
Po pierwszej turze wyborów znowu nas pozamykają,już ściema z Chin idzie po wszystkich mediach 9
Obejrzyj
3 miesiące temu
Dr. A. Martynowska lekarz, kierownik przychodni na DOlnym Śląsku o koronawirusowej ściemie i tragedii. Wrealu24 i Media Narodowe.
Zośka
3 miesiące temu
Wirus tam cały czas był tylko Towarzysze ChRL delikatnie mówiąc mijali się z prawdą a WHO też delikatnie to łykało. Teraz to my płacimy za to wszystko. Powinna powstać instytucja UE oraz USA i zajrzeć chinolom do gaci.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić