Okryto kolejną właściwość konopi indyjskich. Mogą stanowić zagrożenie

0

Mimo że palenie marihuany jest w Polsce nielegalne, wciąż nie brakuje miłośników tej aktywności. Najnowsze ustalenia naukowców na temat konopi indyjskich nie przypadną im do gustu.

Okryto kolejną właściwość konopi indyjskich. Mogą stanowić zagrożenie
Opublikowano wyniki ostatnich badań na temat konopi indyjskich (Getty Images, 2018 Bloomberg Finance LP)

Wyniki najnowszych badań na temat skutków palenia marihuany zostały opublikowane w czasopiśmie akademickim "JAMA Psychiatry". Naukowcy sprawdzili, czy ta aktywność wpływa na prowadzenie pojazdów, a jeśli tak – w jaki sposób.

Palenie marihuany – szkodliwość. Zła wiadomość dla miłośników konopi indyjskich

Jak przytacza New York Post, z ustaleń naukowców wynika, że paleni marihuany może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów. Negatywne skutki kontaktu z konopiami indyjskimi występują nawet cztery godziny później.

Badania były prowadzone przez dwa lata w Centrum Badań nad Konopiami Medycznymi na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Zespół naukowców zaprosił do udziału w testach 191 osób, które regularnie palą marihuanę. Okazało się, że ta aktywność doprowadziła do znacznego obniżenia wyników symulacji jazdy samochodem.

Zobacz także: Zobacz też: Palikot: marihuana mniej szkodliwa niż mocny alkohol lub papierosy

Uczestnikom badań podawano zarówno placebo, jak i papieros zawierający 5,9 lub 13,4 proc. THC. Jest to związek psychoaktywny obecny w konopiach indyjskich.

Chociaż wydajność (pacjentów – przyp. red.) poprawiała się po 3,5 godzinach, aż do 4,5 godzin po zapaleniu nie odnotowano pełnego powrotu do zdrowia – podkreślają naukowcy w raporcie opublikowanym w "JAMA Psychiatry".
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić