28 mln odtworzeń! Kobieta upuściła okulary w zoo. Reakcja małpy hitem

138

Orangutan założył okulary przeciwsłoneczne, które przez przypadek spadły zwiedzającej zoo na wybieg. Nagranie z całego zajścia to prawdziwy hit w mediach społecznościowych. Trzeba przyznać, że zwierzak wyglądał w nich naprawdę twarzowo. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

28 mln odtworzeń! Kobieta upuściła okulary w zoo. Reakcja małpy hitem
Orangutan w okularach (You Tube)

W ogrodzie zoologicznym w Indonezji narodziła się nowa ikona mody — grzmią światowe media. Wszystko za sprawą viralowego filmiku, który w tym tygodniu został opublikowany na TikToku. Użytkowników urzekło wideo, na którym widać orangutana i... okulary przeciwsłoneczne, które spadły na wybieg dla małp.

"Straciłam okulary, ale mam cudowną historię"

Użytkowniczka TikTok Lola Testu opublikował filmik ze słowami: "Tak, straciłam okulary, ale zobaczcie, jaką mam cudowną historię". Film obejrzało już 28,3 miliona osób i ma on 7,3 miliona polubień. Na filmiku widać orangutana, który trzyma swoje maleństwo na rękach, aż w pewnym momencie widzi na trawie zgubę turystki.

Gdy bierze je do ręki, na nagraniu słychać, jak właścicielka okularów mówi: "O nie, nie jedz tego". Małpa nawet odgarnia swoje dziecko, które najprawdopodobniej też chce przymierzyć nietypowe dla małpy akcesoria. Maleństwo ze dziwieniem patrzy na matkę w okularach przeciwsłonecznych.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Miała założone okulary przez 15 minut

Autorka filmiku powiedziała, że orangutan miał założone okulary przeciwsłoneczne przez około 15 minut. Pracownicy zoo namówili zwierzę do wyrzucenia ich z powrotem. Niestety okulary złamały się podczas rzutu.

Według World Wildlife Fund orangutany mają 96,4 proc. ludzkich genów. "Wśród wielkich małp, orangutany zaraz po szympansach dysponują największymi zdolnościami korzystania z narzędzi" - mówi dr Claudio Tennie, autor pracy opublikowanej na łamach "American Journal of Primatology".

Nietypowe umiejętności orangutanów

"Orangutany potrafią niezależnie rozwinąć skomplikowane umiejętności wyłącznie drogą samodzielnej nauki" - zwraca uwagę dr Elisa Bandini. Oznacza to, że przynajmniej w przypadku tych małp takie zachowanie nie wymaga przekazu między pokoleniami.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić