Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Omikron. Tyle czasu żyje na skórze i plastiku. Badania naukowców z Japonii

141
Podziel się:

Nowe badania przeprowadzone przez japońskich naukowców nie napawają optymizmem. Wykazały one, że wariant Omikron może przetrwać na ludzkiej skórze i plastikowych powierzchniach znacznie dłużej niż poprzednie szczepy COVID-19.

Omikron. Tyle czasu żyje na skórze i plastiku. Badania naukowców z Japonii
Jak długo Omikron może przetrwać na skórze? (Pixabay)

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Kyoto postanowili sprawdzić, jak długo Omikron może przetrwać na plastiku i skórze. Okazuje się, że jest on dużo bardziej wytrzymały niż poprzednie szczepy COVID-19.

Jak długo Omikron może przetrwać na skórze i plastiku?

Z badania wynika, że Omikron może przetrwać na plastiku średnio 193,5 godziny, czyli ok. 8 dni, a na skórze ponad 21 godzin. Dla porównania oryginalny wariant koronawirusa z Wuhan przeżywał na powierzchniach plastikowych 56 godzin, a na ludzkiej skórze 8,6 godzin.

Nasze badanie wykazało, że Omikron spośród wszystkich tzw. wariantów niepokojących jest najbardziej trwały w środowisku, co może być jednym z głównych powodów wyparcia przez niego Delty i szybkiego rozprzestrzenienia - przekazali autorzy publikacji.

Badanie japońskich naukowców nie zostało jeszcze zrecenzowane. Według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) Omikron występuje we wszystkich krajach UE i stał się dominującym wariantem w większości państw członkowskich.

Zobacz także: Przerażające prognozy ws. Omikrona. Polityk alarmuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(141)
Maxx
4 miesiące temu
Nie możliwe na skórze natychmiast rozpuszczą go naturalne tłuszcze i enzymy.
future
4 miesiące temu
Do ludzi nie dociera, że od grudnia 2019 r,a w zasadzie u nas w Polsce od początku2020r toczy się wojna i to wojna światowa. Broń biologiczna wydostała się z laboratorium i jest zakażony cały świat.Problem jest w dostępie do leczenia. Jeżeli ogół będzie ignorował, to nastąpi ogólne załamanie i niewydolność służby zdrowia. Chorują wszyscy- prezydenci,rządzący, celebryci, lekarze i zwykli obywatele.Ale nie wszyscy mają jednakowy dostęp do leczenia. Celebryci, rządzący i medycy na pewno się wyleczą, ale zwykli szaraczki będą padać jak muchy, albo młodzi nie leczeni i źle leczeni zostaną inwalidami.. Będzie setki tysięcy dzieci sierot - których młodzi rodzice zmarli, a dziadkowie są zbyt starzy i schorowani by je wychowywać. Ciekawe KTO będzie pracował i jaki budżet wytrzyma miliony L4 + miliony inwalidów + tysiące sierot...Każdy młody, który walczy z maseczkami, szczepieniami i chce być "wolny" powinien się nad tym zastanowić i wybrać- życie czy nieograniczona wolność...
S. W
4 miesiące temu
Już przestańcie wciskać ludziom kit. Tyle na temat tego całego covidu.
Expert
4 miesiące temu
Ostatnie badania naukowców z Uniwersytetu San Escobar dowiodły, że o2 to największe medialne ściewro w historii ludzkości, co zostało potwierdzone przez badaczy i ekspertów z Instytutu Niedoyeahbania Mózgówego, a następnie potwierdzone przez specjalistów z Ogólnoświatowego Stowarzyszenia Niedoszłych Fazsystów.
smieszne
4 miesiące temu
ostatnia prosta , sciema jak nic
Tereska
4 miesiące temu
Gdzie podziała się grypa teraz covid ja zjadł
Opiekun
4 miesiące temu
Jak to rząd jest winien,szczepionki są ,każdy jest kowalem swojego losu, wszystko na temat
Gość
4 miesiące temu
Najwięcej Ukraińcy nam tego przywożą !!!!,czy są testy i kontrole na granicy wschodniej
Karolina
4 miesiące temu
Sami naukowcy na tym forun
MAZI
4 miesiące temu
Kiedy wreszcie w tym Kraju dotrze do "Rządu", że osoby zaszczepione też mogą zarażać i obostrzenia powinny dotyczyć wszystkich bez żadnych odstępstw i wyjątków i powinny być surowo egzekwowane.
Sts
4 miesiące temu
Na skórze pyty ile wytrzyma?
mama madzi
4 miesiące temu
wirus to martwy materiał genetyczny.Co bzdury.
Wiolka 76
4 miesiące temu
Juz nie do przesady zarazki są wszędzie a ja teraz jestem chora na covida bo okazuje się że przyjeżdżając do Polski ludzie z zagranicy nie są sprawdzani bo wystarczy tylko paszport covidowy i dzięki takim przepisom mam covida w promocji od siostry z Norwegii ona pojechała tam sprawdzili jak wróciła i miała covida przyjechała do Polski juz beż smaku wiec co mam myslec
Maria
4 miesiące temu
Zarazy zawsze były są i będą.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić