Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Od dziś ważna zmiana. Masz 7 dni, nie 10. Ogłosił to minister zdrowia

84
Podziel się:

Ważna informacja dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie trafią na kwarantannę. Od dziś będzie ona trwać krócej niż dotychczas. Po ilu dniach się zakończy?

Od dziś ważna zmiana. Masz 7 dni, nie 10. Ogłosił to minister zdrowia
Decyzję o skróceniu kwarantanny ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski (PAP)

Od wtorku zaczynają obowiązywać nowe zasady dotyczące kwarantanny, które ogłosił niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski. Teraz będzie ona trwać tylko siedem dni. Wcześniej kończyła się natomiast po 10 dniach.

7 dni w domu będą przebywać osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na COVID-19, ale nie mają objawów choroby, a także ci, którzy mieli styczność ze źródłem zakażenia.

Rozpocząłeś kwarantannę przed 25 stycznia? Pamiętaj o tym, że ciebie zmiany nie obejmują.

Kwarantanna skrócona - dlaczego?

Ministerstwo Zdrowia wyjaśniało, że skrócenie kwarantanny jest możliwe ze względu na ewolucję wirusa. W wariantach Delta i Omikron daje on objawy zdecydowanie wcześniej niż w przypadku poprzednich mutacji.

Resort podkreślił ponadto, że po 7 dniach bez objawów od chwili kontaktu z osobą zakażoną ryzyko rozwinięcia się choroby jest minimalne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(84)
Były zwolenni...
4 miesiące temu
Widać wyraźnie że "władza" nie wie tak na prawdę co się dzieje !? Zniszczyli życie wielu ludziom , rodzinom i dla czego !!! Dla paru "srebrników" ??? Lekarze zamiast leczyć liczą co im się bardziej opłaca !!! To nie może się dobrze skończyć....
Kiedy będą
4 miesiące temu
Spełnione słowa Pana Brauna ?
Kiedy będą
4 miesiące temu
Spełnione słowa Pana Brauna ?
098
4 miesiące temu
Sami potwierdzaja bezsensownymi rizporzadzeniami (z reszta bezprawnymi) ze ten straszny, straszliwie wirus to jest jedna, wielka sciema. Gdyby było inaczej to by nue skracali kwarantanny wszystko by było pozamykane łączni z granicami miast. A tak to jest wirus ale KASY.
Tylkoon
4 miesiące temu
Zakończenie pandemii jest coraz bliżej. Albo przez samą natura wirusa . Albo przez wojnę,która może każdej chwili wybuchnąć..
Alex
4 miesiące temu
Drogi autorze, rozgranicz co to jest kwarantanna a co izolacja! Osoba po dodatnim wyniku testu trafia na IZOLACJĘ, nie na kwarantannę. Kwarantanna jest dla osób mających kontakt z zarażonym lub dla osób z objawami do czasu uzyskania pozytywnego wyniku testu.
ala
4 miesiące temu
Zlikwidować kwwarantannę i zamykać w izolacji tylko tych którzy mają wyraźne objawy choroby. To jest jakaś paranoja to tak jakby zamykać wszystkie osoby które miały styczność z osobą chorą na grypę a wiemy że grypa też może być śmiertelna
cyrk
4 miesiące temu
jest popyt jest piniadz
ratmed
4 miesiące temu
ma krew narekach
www
4 miesiące temu
siwy bulgot niekompetencja level High
ADI
4 miesiące temu
PODSTAWĘ PRAWNĄ KTOŚ ZNA NA TEMAT KWARANTANNY
Leń
4 miesiące temu
Słabo, mógłby wydłużyć na równe 2 tyg.
Gosc
4 miesiące temu
Rozumiem ze Pandemia juz nie taka straszna skoro kwarantanna jest krótsza.....
Morawietzky
4 miesiące temu
Kartonowe Państwo w ruinie....:((
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić