Aniela Siwek| 

ONZ. Korea Północna "może zapobiec wojnie"

7

Korea Północna ma niezawodny środek obronny, na wypadek nagłego wybuchu wojny. Tak przynajmniej twierdził ambasador Korei Północnej na spotkaniu z ONZ. Narzekał też na "wrogie siły" utrudniające jego ojczyźnie rozwój.

Zgromadzenie ONZ. Korea Północna "może zapobiec wojnie"
Zgromadzenie ONZ. Korea Północna "może zapobiec wojnie" (ONS)

Na zgromadzeniu Ogólnym ONZ przemówił ambasador Korei Północnej Kim Song. Powiedział, że Korea dysponuje środkami, które mogą skutecznie odeprzeć ewentualny atak wroga lub wybuch wojny.

Prawdziwy pokój można zapewnić tylko wtedy, gdy ma się absolutną siłę, by zapobiec samej wojnie. Uzyskaliśmy niezawodny i skuteczny środek […] a pokój i bezpieczeństwo na Półwyspie Koreańskim i regionie są teraz mocno bronione - powiedział ambasador Kim Song w ONZ.

Kim Song powiedział również, że "wrogie siły" utrudniają postęp Korei. Miało to być nawiązanie do surowych kar i sankcji, które nałożono za nieprzerwanie prac nad bronią nuklearną.

Pjongjang, już obciążony surowymi sankcjami międzynarodowymi za swoje programy jądrowe i balistyczne. Obecnie kraj stoi w obliczu poważnej klęski żywiołowej i gospodarczej. Ponadto nie radzi sobie z pandemią koronawirusa.

KRLD kieruje teraz wszystkie swoje siły na budowę gospodarczą. Faktem jest, że bardzo potrzebujemy środowiska zewnętrznego sprzyjającego budowie gospodarczej ... Ale nie możemy sprzedać naszej godności - dodał Kim Song.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić