ONZ o Ukrainie. "Jeden z najbardziej zaminowanych krajów na świecie"

Podziel się:

Jak informuje ONZ, Ukraina jest obecnie jednym z najbardziej zaminowanych krajów na świecie. Zaminowane drogi i obszary mieszkalne uniemożliwiają dostarczenie pomocy humanitarnej i powrót do domu tysięcy Ukraińców.

ONZ o Ukrainie. "Jeden z najbardziej zaminowanych krajów na świecie"
Ukraina najbardziej zaminowanym państwem.

Biuro ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej na Ukrainie (OCHA Ukraine) poinformowało w poniedziałek, że Ukraina może być jednym z najbardziej zaminowanych państw na świecie. Według OCHA Rosjanie rozlokowali miny w pobliżu domów, szpitali i wzdłuż dróg. W związku z tym nawet na terenach wyzwolonych od rosyjskiej okupacji ludność cywilna nie może czuć się bezpiecznie.

Najbardziej zaminowane państwo świata

Ukraina jest jednym z najbardziej zaminowanych krajów na świecie. Jeszcze przed trwającą obecnie ofensywą rosyjską ponad 1,8 miliona ludzi żyło w otoczeniu min przez osiem lat - napisała organizacja.

Jak przekazuje biuro, wielu ludzi nie może przez to wrócić do domów. Miny lądowe rozłożone wzdłuż dróg i na obszarach mieszkalnych "uniemożliwiają organizacjom humanitarnym dostarczanie pomocy najbardziej potrzebującym".

Wcześniej o wojnie w Ukrainie wypowiedziała się komisarz ONZ. W oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek 4 kwietnia Michelle Bachelet powiedziała, że to, co wydarzyło się w Buczy, było zbrodnia wojenną.

Jestem przerażona obrazami ciał martwych cywilów w Buczy na Ukrainie. Dobiegające nas informacje wskazują na to, że mogło tam dojść do zbrodni wojennych i poważnych naruszeń prawa międzynarodowego — przekazała Michelle Bachelet, Wysoka Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka.
Zobacz także: Czy Putin zostanie obalony? Miller o dwóch możliwościach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić