Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Opalanie się na balkonie to coś, co kochasz? Możesz dostać 1500 zł kary!

58
Podziel się

To nie żart. Za opalanie się na balkonie można słono zapłacić. Lepiej sprawdź, czego nie można robić na balkonie, by później się nie rozczarować. Za złamanie przepisów grozi nawet 1500 złotych kary!

Opalanie się na balkonie to coś, co kochasz? Możesz dostać 1500 zł kary!
O czym pamiętać podczas opalania się na balkonie? (Getty Images)
bEEEkcYB

Nazbyt odważne opalanie się na balkonie może wiązać się z bolesnymi konsekwencjami. W rozmowie z Wirtualną Polską opowiedziała o nich mec. Eliza Kuna.

Z jednej strony balkon jest przestrzenią prywatną, więc tak naprawdę nie powinien on podlegać jakimś restrykcjom. Istnieje jednak pewien przepis, tj. artykuł 140 Kodeksu wykroczeń, który stanowi o tzw. nieobyczajnych wybrykach - przekazała prawniczka.
bEEEkcYD

Ten przepis mówi o publicznym powodowaniu zgorszenia. Takie wybryki mogą skutkować karą w postaci aresztu, ograniczenia wolności, grzywny w wysokości 1500 złotych lub nagany.

Te nieobyczajne wybryki mogą mieć różny charakter i obejmować np. zachowania pod wpływem alkoholu. Bardzo często jednak dotyczą one właśnie także opalania się topless - zaznaczyła mec. Kuna, cytowana przez WP.

Opalanie się na balkonie. W tym przypadku mandatu nie dostaniesz

Jak przekazała mec. Kuna, na balkonie nie można np. opalać się topless. Mandatem mogą być zagrożone również nieobyczajne zachowania, które pojawiają się po wypiciu alkoholu.

bEEEkcYJ

Warto jednak spostrzec, że o wykroczeniu można mówić tylko wtedy, gdy np. nagość wywoła publiczne zgorszenie. Jeżeli natomiast nasz balkon widzi tylko sąsiad przebywający na własnej posesji, to nie można mówić o czymś takim jak publiczne zgorszenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEEkcZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
...
2 miesiące temu
Wolność,demokracja i kapitalizm na niby a w rzeczywistości zmutowany prl bis z wysokim karami pieniężnymi.
endek
2 miesiące temu
nie ma sensu komentowac tych absurdow za jakis czas zakaza wam calowac sie i trzymac za reke a pozniej jak w chinach posiadania dzieci, a pozniej Pan powie ze wasze dziecko oddadza dla bardziej sodomitom uprzywilejowanych
No problem
2 miesiące temu
Wszyscy wyszczepieni to i tak opalać się im nie wolno bo im się krew zagotuje
bEEEkcZf
Niezbajomy
2 miesiące temu
TA POLSKA SCHODZI NA PSY ZEBY NIE MOZNA SIE OPALAC NA SWOIM BALKONIE
TOMASZ
2 miesiące temu
PANSTWO POLICJNE JEST JEST POLSKA
TOMASZ MĄKOSA
2 miesiące temu
JEST CHORE TYM KRAJU
TOMASZ MĄKOSA
2 miesiące temu
JEST CHORE
TOMASZ MĄKOSA
2 miesiące temu
SZUKAJA PIENIDZY POLITYCY PIS I PO ZEBY PANSTWO CZASEM BIEDNIAŁO
TOMASZ MĄKOSA
2 miesiące temu
PIS JUŻ PRZYSADZA TROCHE SZUKAJA PINIĘDZY NASZ RZAD SZUKA PIENIEDZY U LUDZI U POLAKÓW JEDNYM DAJE PIENIĄDZE DRUGIM ZABIERA KASĘ CHORY TEN KRAJ JEST PRAWDĘ NIGDY POLSCE NIE BĘDZIE NORMALNIE NA PRAWDE NIE MA CO LICZYĆ KIEDYŚ POLSCE BEDZIE NORMALNIE .
VASCO
2 miesiące temu
jeżeli ktoś czuje się zgorszony widząc cycki to coś z nim jest nie tak
Antek
2 miesiące temu
Zawsze opalam się topless. Nawet na plaży. Nikt mi jeszcze nie zwrócił uwagi. To teraz na balkon mam wychodzić w marynarce?
Jola
2 miesiące temu
Lubię opalać szparę na dachu.
haaaa
2 miesiące temu
ale wymyślacie, tak już policjanci jadą patrzec kto opala się na balkonie i będa ścigac ha ha ha na pewno im to w głowie, jak sami żyją jak ludzie i opalają się. Nie wymyślajcie. Ten przepis to chodzi tychco by np na golasa gdzies szli czy siusiaka wystawiali albo zalatwiali się publicznie itd a nie że ktoś opala się na balkonie no chyba że ostentacyjnie i na golasa
bEEEkcYX
Naga
2 miesiące temu
Mi tam słońce wchodzi do pokoju i centralnie mogę się opalać nago.i właśnie to robię.🙃drzewa przed balkonem są duże A na dole wielki parking.🤣😉
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić