Orgia i śmierć trzech osób. Wierni mają dość: "Trzeba ich usunąć"

168

Przez ostatnie skandale z udziałem duchownych diecezja sosnowiecka nie cieszy się najlepszą opinią. Wielu mieszkańców regionu odwróciło się od Kościoła przez ostatnie wydarzenia. Oto co myślą o skandalach obyczajowych mieszkańcy Dąbrowy Górniczej.

Orgia i śmierć trzech osób. Wierni mają dość: "Trzeba ich usunąć"
Przez ostatnie skandale z udziałem duchownych diecezja sosnowiecka nie cieszy się najlepszą opinią. (Diecezja Sosnowiecka)

W diecezji sosnowieckiej skandal goni skandal. W marcu ub. roku przy katedrze w Sosnowcu jeden z księży zamordował diakona, po czym sam rzucił się pod pociąg. Duchowny miał dokładnie zaplanować zbrodnię. Śledztwo w tej sprawie zostało umorzone przez Prokuraturę Okręgową w Sosnowcu.

Na przełomie sierpnia i września ub. roku w Dąbrowie Górniczej ks. Tomasz Z. zorganizował gejowską orgię w mieszkaniu na terenie parafii pw. NMP Anielskiej. Mężczyźni mieli zażywać środki na potencję i dopalacze. Jeden z uczestników imprezy dostał ataku serca. Ks. Tomasz przebywa obecnie w areszcie. 9 kwietnia zaczyna się proces w jego sprawie.

To nie koniec skandali, w marcu br. w mieszkaniu księdza rezydenta na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Sosnowcu znaleziono ciało 21-letniego mężczyzny. W mieszkaniu księdza również miało dojść do erotycznego spotkania. Śledztwo w tej sprawie prowadzi sosnowiecka prokuratura. Duchowny usłyszał zarzut posiadania narkotyków, nie przyznaje się do zarzutów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zmiany w Kościele. Kary również dla wiernych?

"Fakt" zapytał mieszkańców Dąbrowy Górniczej, co myślą o ostatnich skandalach z udziałem duchownych. Ludzie nie gryzą się język.

Wstyd, obrzydliwe to jest, takie sytuacje nie powinny mieć miejsca - mówią mieszkańcy Zagłębia.

- Trzeba ich usunąć, odseparować od normalnych ludzi, sieją zgorszenie - mówi pani Wanda w rozmowie z "Faktem".

Cała Polska słyszała o tym. Jestem oburzona, jak można nauczać skromności i moralności, a samemu prowadzić się skandalicznie i wręcz gorsząco. Nie chodzę do kościoła po tym wszystkim. Jakaś odnowa powinna być, ale to nic nie wskazuje, że episkopat się tym przejął - ubolewa pani Maria.

- Młodzież odsunęła się od Kościoła. Skandal goni skandal, to jest normalne? Kler musi się zmienić, musi wyjść do ludzi. Musi się zmienić tak, jak przedtem było. Po mszy ksiądz zdejmował sutannę, szedł w piłkę z ministrantami grać, a teraz tylko piją i nic więcej – podkreśla Bogdan Duda z Dąbrowy Górniczej.

Arcybiskup katowicki - Adrian Galbas w listopadzie ub. r. tymczasowo przejął kierowanie diecezją sosnowiecką. Zarówno władze Episkopatu Polski jak i Stolica Apostolska milczą w sprawie sosnowieckiej diecezji.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić