Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|
aktualizacja

Osobisty dramat Ziobry. Chodzi o COVID-19

715
Podziel się:

Zbigniew Ziobro był gościem Marcina Fijołka w Poranku Siódma9. Tam wypowiedział się na temat szczepień. Według niego jest to "problem natury konstytucyjnej". Dodał także, że "jest to bardzo trudna materia". Sam jest zwolennikiem szczepień.

Osobisty dramat Ziobry. Chodzi o COVID-19
Zbigniew Ziobro (PAP)

Zbigniew Ziobro polski polityk i prawnik, współzałożyciel i prezes Solidarnej Polski. Oprócz tego pełni funkcję Prokuratora Generalnego. Był też ministrem sprawiedliwości.

"To trudna materia"

Ostatnio zaskoczył wszystkich w rozmowie z Marcinem Fijołkiem w Poranku Siódma9.

Na początku dziennikarz nawiązał do zamieszania wokół obowiązkowych szczepień. Polityk przyznał, że nie zna dokładnie tych zapisów, więc nie chce ich oceniać, ale z wcześniejszymi propozycjami w tym temacie ani on, ani większość posłów z Solidarnej Polski się nie zgadzała.

Nie znam tych propozycji, o których pan mówi, więc w tej chwili nie chcę też ich oceniać, bo jako prawnik zwykłem, jeśli pyta pan mnie o szczegółową ocenę tych zapisów, wypowiadać się na temat spraw, które znam i wtedy się mogę do nich odnieść. Mogę powiedzieć, że już były wcześniej w Sejmie głosowania dotyczące wprowadzenia tego rodzaju rozwiązań i akurat Solidarna Polska nie popierała tych rozwiązań w większości, bo tutaj mamy wolność wyboru każdego posła uznając, że kwestia decyzji o szczepieniu to kwestia indywidualna każdego Polaka i że tu mamy do czynienia z problemem natury prawnej, etycznej, konstytucyjnej, który nie jest łatwo rozwiązać – stwierdził.

Przyznał jednak, że sam jest zwolennikiem szczepień i jest zaszczepiony. Odniósł się także do paru zgonów kolegów po fachu.

Chciałbym zastrzec, że osobiście jestem zwolennikiem szczepień i sam się zaszczepiłem i zachęcam wszystkich do szczepienia. Mam zresztą doświadczenie niestety smutne z Ministerstwa Sprawiedliwości, że zmarło kilka osób, w tym młode osoby, wszystkie nieszczepione, co zdaje potwierdzać tezę, że szczepienie zwiększa szanse przeżycia w przypadku zachorowania – mówił dalej.

Na końcu dodał, że niezależnie od jego poglądów, jest to problem natury konstytucyjnej. Podkreślił, że jest to "bardzo trudna materia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(715)
Zaszczepiony ...
12 miesięcy temu
Jeżeli już mowa o wolności wyboru to część społeczeństwa nie chce płacić podatku i co wtedy. Podatek to kasa na edukację,ochronę bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego itd. a czym jest pandemia ? Jest zagrożeniem wewnętrznym bo zbuntowany konfederat zaraza innych ,nauczycielka mądrala zaraza dzieci itd.
Lekarz
12 miesięcy temu
Są już skuteczne szczepionki przeciwko colvid19. Wszystko pod kontrolą.
Polak
12 miesięcy temu
A o zmarlych po szptycach nadal media milczą .... Obejrzyjcie sobie posiedzenie komisji sledczej do spraw pandemii..... Jak media klamią nas..... 90 % hospitalizowanych jako covidowi chorzy to falszywie zdiagnozowani z innymi chorobami..... Oficjalne dane...... Zachecam do obejrzenia a nie sluchania bzdur wyglaszanych przez pseudoekspertów już celebrytów z tv....
Jan
12 miesięcy temu
Podobno Pan Michnik zakochany w generale J.
Jan
12 miesięcy temu
Podobno Pan Michnik zakochany w generale J.
Cedynia
12 miesięcy temu
Ten magisterek kłamliwy ,bo gada takie bzdury dla swojego elektoratu na temat uni ze się już słuchać go nie da ,czemu ten wróbel który nie zna konstytucji ,który po układach skończył studiach jest w ogóle prokuratorem ? To jest dopiero porażka Polaków ,nie ściga nawet przestępstw gdzie jawnie szumowski ,obajtek ,Rydzyk itd wyciągają jawnie pieniądze przekrętami na podatku VAT ,jego żona jest prezesem firmy ubezpieczeniowej która tez nie jest czysta,co tu się dzieje z ludźmi ze tego nie widza ???
Neokomunizm
12 miesięcy temu
Dla Komunistów zawsze będziemy zerem , jak to powiedział Miller bandyta i zdrajca Polski.To Lewica czerwona banda pragnie przymusowych szczepień dla wszystkich.Największa zaraza to światowy komunizm przebrany za nowoczesną lewicę.Totalitaryzm i przemoc dla innych ,łącznie z zagłodzeniem i mordowaniem swoich oponentów .Precz z niemieckim faszyzmem z światowym komunizmem .
Krzysiek
12 miesięcy temu
Trzeba było tylko dopisać na dole, wywiad sponsorowany przez firmę Pfizer i Moderna. Bo tak to wygląda. Wciąż widzę klepsydry ludzi którzy się zaszczepili, moja kuzynka trafiła do szpitala po tym jak sobie wstrzyknęła Pfizera. Znajomi którzy przyjęli preparat chorują już trzeci raz z rzędu, a ostatnio jeden z nich który przeszedł na trening po 15 min rzezil jajco go zarzynano narzekając że od roku czasu nie może dojść do siebie po covidzie pomimo iż był zaszczepionymi dwoma dawkami Pfizera. Szkods że pan Ziobro nie jest tak aktywny i nie zajmie się przyczynami śmierci za którymi druga schematy leczenia i schematy postępowania z ludźmi pozytywnie zdiagnozowanymi. Dla Prokuratora problem być też ważny wątek, blokowania leków na covid jak: amantadyna,Iwermektyna i podawanie zamiast nich, aspiryny czy szkodliwego Rendisiviru. W zamian za to pan Prokurator namawia do eksperymentu medycznego, pomimo iż jest coraz więcej ludzi poszkodowanych po tym eksperymencie. To jest wszystko chore.
konus z Warsz...
12 miesięcy temu
to Mejza
nie_inie
12 miesięcy temu
NIGDY WIĘCEJ FASZYZMU i SEGREGACJI!!! To na terenie Polski, faszyści odpalili krematoria! Nasi ojcowie przelewali krew, aby to zło wyplenić! Widać teraz nasza kolej aby ochronić dzieło, za które oddawali życie! Bóg , honor, Ojczyzna - w jedności siła
Ares
12 miesięcy temu
Nie jest już ministrem sprawiedliwości? Napisali, że był.
Jarol
12 miesięcy temu
MaGazynieR Ziobro
Jarek
12 miesięcy temu
Kto mu dał tytuł prawnika ten powinien się wstydzić
hahaha
12 miesięcy temu
"...nie chcę też ich oceniać, bo jako prawnik..." On prawnik? Dowcip miesiąca!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić