Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Ostre słowa nt. ślubu Jacka Kurskiego. "Mamy na Wawelu ślub prezesa Kaczyńskiego z propagandą"

106

Absolutnie nie milkną echa ślubu Jacka Kurskiego i Joanny Klimek. W mocny sposób tę uroczystość skomentowała pisarka Manuela Gretkowska. Odniosła się między innymi do obecności Jarosława Kaczyńskiego na tej ceremonii.

Ostre słowa nt. ślubu Jacka Kurskiego. "Mamy na Wawelu ślub prezesa Kaczyńskiego z propagandą"
Nie milkną kontrowersje wokół ślubu Jacka i Joanny Kurskich (ONS)

Ślub Jacka Kurskiego i Joanny Klimek miał miejsce 18 lipca w Łagiewnikach. Katolicy byli oburzeni, że pierwsze małżeństwo Kurskiego z matką jego trojga dzieci zostało przez Kościół unieważnione.

Na ceremonii pojawili się najważniejsi politycy PiS. Na czele z Jarosławem Kaczyńskim. Obecni byli też między innymi Beata Szydło, Danuta Holecka i Michał Adamczyk.

Zniesmaczona zaślubinami Jarka Kurskiego i Joanny Klimek jest pisarka Manuela Gretkowska. W mediach społecznościowych dogłębnie przeanalizowała to wydarzenie.

Mamy na Wawelu ślub prezesa - Kaczyńskiego z propagandą. Przecież prezes kroczy z bukietem wieńca jak oblubieniec władzy. Panna młoda w bieli się nie liczy, takie tam tło rozrodczo-sprzątające dla panów. "Jesteśmy ludzkimi panami" - mówił z dumą o swojej formacji Kaczyński - czytamy na intagramowym profilu pisarki.
Zobacz także: Ważna uroczystość Andrzeja Dudy. Jarosław Kaczyński przyszedł spóźniony

"Ślub ma symboliczny smaczek"

Gretkowska nawiązała również do kalendarza liturgicznego. Wskazała, że ślub Jacka Kurskiego i Joanny Klimek ma też symboliczne znaczenie.

Ślub w Łagiewnikach krakowskich, oprócz przejęcia legendy kościoła otwartego, związanego z PO ma jeszcze jeden symboliczny smaczek. Odbył się tydzień po zmartwychwstaniu politycznym Dudy, czyli po wyborach prezydenckich. W Łagiewnikach, niedziela po Wielkanocnym zmartwychwstaniu, jest niedzielą Miłosierdzia, gdy Chrystus odpuszcza wszelkie grzechy każdemu, kto się wyspowiada i przyjmie komunię - podsumowała.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić