o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
A.S.
|

Ostróda. Wybuch na łodzi pełnej dzieci. Cztery osoby w szpitalu

2
Podziel się

W czwartek na jeziorze Drwęckim w Ostródzie doszło do dramatycznych wydarzeń. Na łodzi, na której znajdowali się uczestnicy obozu żeglarskiego doszło do wybuchu. Ogień szybko rozprzestrzenił się na drugą łódź zacumowaną w przystani. Ranne zostały cztery osoby.

Ostróda. Wybuch na łodzi pełnej dzieci. Cztery osoby w szpitalu
Pożar miał miejsce na Jeziorze Drwęckim w Ostródzie. (YouTube, Nasz Głos TV)
bECOdadN

Do wypadku doszło około godz. 16 na przystani morlińskiej w Ostródzie (woj warmińsko-mazurskie) na Jeziorze Drwęckim. Na jednej z łodzi doszło do potężnego wybuchu, który doprowadził do pożaru, który przeniósł się również zacumowaną obok motorówkę.

Jak donosi "Gazeta Ostródzka" na łodzi znajdowali się uczestnicy obozu żeglarskiego - 11 dzieci oraz dwoje opiekunów. W wyniku wybuchu rannych zostało troje dzieci oraz jeden z opiekunów, którzy zostali szybko przewiezieni do ostródzkiego szpitala.

Na szczęście wszystkim udało się ewakuować, jednak duża grupa młodzieży ma drobniejsze obrażenia, złamania i potłuczenia związane z pospieszną ucieczką z pokładu.

bECOdadP

Czytaj także:

Przyczyny pożaru łodzi

Pożar został nagrany przez jednego ze świadków. Widzimy na nim jak łódź dryfuje w pewnym oddaleniu od brzegu, co spowodowane było tym, że przepaliła się jej cuma, utrzymująca ją na przystani.

bECOdadV

Na miejsce przybyli strażacy, którzy rozpoczęli długą akcję gaszenia ognia. Szczególnie ważne było schładzanie butli gazowych obecnych na obu łodziach, tak aby nie dopuścić do ich eksplozji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na jednej z łodzi doszło do eksplozji w rejonie silnika, która wywołała pożar, a ogień rozprzestrzenił się na obie łodzie. Ale szczegółowe okoliczności będzie wyjaśniać policja - mówił TVN24 starszy kapitan, Grzegorz Różalski.

Zobacz także: Gaszą ogień artylerią. Nietypowa akcja w Rosji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECOdaeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Xxx
rok temu
Na tym kajaku było 11 dzieci i opiekunowie ? Co oni ćwiczyli? Leżenie ba śledzia w puszce?
nie ma
rok temu
interpunkcja
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić