Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Ulewa w Warszawie. Premier Mateusz Morawiecki ofiarą podtopień

459

W poniedziałek Warszawę nawiedziły silne opady deszczu. Pozalewane były ulice, stacje metra i posesje. Okazuje się, że jedną z ofiar podtopień jest premier Mateusz Morawiecki.

Ulewa w Warszawie. Premier Mateusz Morawiecki ofiarą podtopień
Mateusz Morawiecki ofiarą podtopień (PAP, Darek Delmanowicz)

W poniedziałek do godz. 21:30 strażacy odnotowali ponad 800 zgłoszeń w związku z podtopieniami budynków oraz ulic na terenie woj. mazowieckiego. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło Warszawy (ok. 450).

Gwałtowne opady deszczu doprowadziły do znacznych utrudnień w stolicy. Wiele ulic było zalanych, a w niektórych miejscach nie działała sygnalizacja. Zamknięto również stację metra Ratusz-Arsenał. Zalane zostały m.in. pomieszczenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Środowiska.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Warszawa sparaliżowana po ulewie. Premier wśród ofiar podtopień

Okazuje się, że ofiarą podtopień był również Mateusz Morawiecki. Premier zamieścił na Facebooku zdjęcie zalanej piwnicy.

Przez Polskę znowu przechodzą nawałnice. Dziś jak wielu mieszkańców Warszawy spędziłem w domu (a właściwie w piwnicy) wieczór na usuwaniu skutków ulewy która przeszła nad osiedlem, na którym mieszkam. Sprawdźmy, czy sąsiedzi nie potrzebują pomocy. Bądźmy solidarni! - napisał Morawiecki.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zobacz także: Burza w Warszawie. Gwałtowna ulewa, zalane ulice i place stolicy. "Mamy Armagedon"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić