aktualizacja 

Oto jak mieszka obecnie abp Sławoj Leszek Głódź. Na podwórzu m.in. paw

24

Kiedyś mieszkał w pałacu i miał wielkie wpływy. Dziś natomiast arcybiskup Sławoj Leszek Głódź jest sołtysem w małej Bobrówce na Podlasiu. Rodzinną wieś duchownego odwiedził reporter "Faktu".

Oto jak mieszka obecnie abp Sławoj Leszek Głódź. Na podwórzu m.in. paw
Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź (Getty Images, Michal Fludra)

Przez lata arcybiskup Sławoj Leszek Głódź był jednym z najbardziej wpływowych biskupów w polskim Kościele. Spełniał się też w roli biskupa polowego Wojska Polskiego - został nawet awansowany do stopnia generała dywizji.

W 2021 roku wrócił do rodzinnej Bobrówki, gdzie urodził się 13 sierpnia 1945 roku. Był to efekt decyzji Watykanu, który nakazał mu opuszczenie terenu archidiecezji gdańskiej ze względu na liczne zaniedbania w prowadzeniu postępowań o nadużycia seksualne podległych mu księży wobec dzieci.

W czerwcu 2021 roku Głódź został sołtysem Piasków, a więc części wsi Bobrówka. "Kiedy zjawiliśmy się tam w tym tygodniu, na podwórku widać było m.in. konie, pawia i dwa psy. Arcybiskup powoli przechadzał się po podwórku, doglądając zwierzęta. Uśmiech pojawił się na jego twarzy, gdy patrzył na pląsającego po trawie źrebaka" - relacjonuje "Fakt".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Chorwacja to nie tylko rajskie plaże. Zobacz, co ma do zaoferowania Żupania zadarska

Przedstawiciel tabloidu zapytał duchownego o zdrowie. - Dziękuję, jeszcze żyję - odparł krótko. Na dłuższą rozmowę zgodzić się jednak nie chciał. Stwierdził bowiem, że już wszystko zostało o nim napisane.

Mieszkańcy Bobrówki mówią o arcybiskupie

Jaki jest arcybiskup Sławoj Leszek Głódź dla mieszkańców Bobrówki? Sąsiedzi twierdzą, że to dobry gospodarz.

Jednocześnie podkreślają, że nie udziela się zbyt często w życiu na wsi. - Można czasem przyjść i pogadać - powiedział "Faktowi" jeden z mieszkańców.

Widać, że to już nie ten sam biskup Głódź co kiedyś, ale dalej ma wszystko pod czujnym okiem. Jak pan podjechał, to od razu spisał pana rejestrację - dodał inny.

Mieszkańcy ujawnili również, że duchowny rzadko odprawia msze. Poza tym trudno go spotkać w sklepie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić