aktualizacja 

Zdarza się raz na 10 milionów przypadków. Jest uważany za świętego

5

W jednym z amerykańskich parków narodowych doszło do niezwykłego zdarzenia. Podobne przypadki wydarzają się raz na 10 milionów. Eksperci nie kryją zachwytu, a cudowne zwierzę otrzymało już imię. Od czasu jego narodzin nikt nie narzeka na brak turystów.

Zdarza się raz na 10 milionów przypadków. Jest uważany za świętego
To ekstremalnie rzadki przypadek. Wyjątkowy bizon nazywa się Wyoming Hope (Facebook, Arron Healy)

Do narodzin białego bizona doszło w parku stanowym Wyoming. Na razie nie wiadomo, jakiej płci jest maluch, który został nazwany Wyoming Hope (ang. Nadzieja Wyoming – przyp. red). Powód? Gęste futro, pokrywające nowo narodzone osobniki.

Nie jesteśmy pewni, czy to byczek, czy jałówka. Są pokryte gęstym futrem, więc trudno stwierdzić to natychmiast – mówił Tyfani Sager, nadinspektor parku (Cowboy State Daily).

Biały bizon – narodziny, do których dochodzi raz na 10 milionów

Jak informuje amerykańska Cowboy State Daily, Wyoming Hope przyszedł na świat Bear River State Park około 18:30 czasu lokalnego. W chwili narodzin ważył 13,5 kg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Bliskie spotkanie z bizonem. Niezwykłe nagranie z Parku Narodowego Yellowstone

Według relacji nadinspektora parku Wyoming Hope to mały – jak na bizona – osobnik, jednak cieszący się dobrym zdrowiem. Od kiedy oficjalnie ogłoszono informację o przyjściu białego osobnika na świat, instytucja przeżywa prawdziwe oblężenie turystów.

Białe bizony są niezwykłe nie tylko ze względu na swój rzadki kolor. Przedstawiciele niektórych społeczności rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej uważają je za święte zwierzęta. Według ustaleń naukowców taka barwa bierze się z ograniczonej puli genów u bydła.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wyoming Hope nie jest jedynym zupełnie białym osobnikiem swojego gatunku w Stanach Zjednoczonych. W 2021 roku do Parku Stanowego Bear River trafiły dwie jałówki albinoski z Jackson Fork Ranch w Bondurant w stanie Wyoming.

Druga z samic nie będzie jednak w stanie urodzić młodych wcześniej niż wiosną 2024 roku.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić