Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Oto postrach Rosjan - tajemnicza ukraińska snajperka

Podziel się:

Od pierwszego dnia napaści na Ukrainę jej mieszkańcy dają świadectwo niezwykłej odwagi. Do walk przystępują nie tylko żołnierze, ale i cywile. Nie brakuje weteranów wojny z rosyjskimi separatystami – to m.in. snajperka "Ugoliok", prawdziwy postrach najeźdźców.

Oto postrach Rosjan - tajemnicza ukraińska snajperka
Rosjanie boją się jej jak ognia. Nie wiadomo, kim jest utalentowana snajperka (Twitter)

Jak informuje portal The Times, udział "Ugoliok" w walce przeciwko najeźdźcy został ogłoszony w tym tygodniu. To nie pierwszy raz, kiedy snajperka będzie brała uczestniczyła w działaniach wojennych – w przeszłości broniła ojczyzny, walcząc z rosyjskimi separatystami w samozwańczych Republikach Ludowych Donieckiej i Ługańskiej.

Wojna w Ukrainie. Anonimowa snajperka budzi grozę wśród rosyjskich żołnierzy

"Ugoliok", czyli ukraiński pseudonim snajperki, można przetłumaczyć jako "węgiel drzewny". W 2017 roku zdecydowała się wstąpić do ukraińskiej piechoty morskiej, a w styczniu 2022 roku zrezygnowała z czynnej służby wojskowej. Gdy jednak doszło do napaści Rosji na Ukrainę, wiedziała, że musi znowu sięgnąć po broń.

"Ugoliok" stara się podtrzymać współtowarzyszy i współtowarzyszki broni na duchu. Wygłosiła nawet specjalne przemówienie, w którym podkreśliła, że rosyjscy żołnierze dopuszczają się okrucieństw, na jakie – zgodnie z jej słowami – w czasie II wojny światowej w Ukrainie nie poważali się nawet Niemcy.

Musimy ich wszystkich pokonać. Oni nie są już istotami ludzkimi. Nawet faszyści nie dopuszczali się takich okrucieństw. Musimy ich pokonać – apelowała "Ugoliok" do pozostałych walczących (The Times).

"Ugoliok" odznacza się tak wybitnym talentem snajperskim, że jest ona porównywana do Ludmiły "Pani Śmierć" Pawliczenko. Uważana za jedną z najskuteczniejszych kobiet-snajperów w historii, Pawliczenko zdobyła międzynarodowy rozgłos dzięki wyeliminowaniu w trakcie II wojny światowej aż 309 nazistów.

Zobacz także: Zobacz też: Dramatyczne wydarzenia w Buczy. Egzekucje cywilów przez Rosjan
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić