Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Owsiak nie chciał takiej pomocy. WOŚP usunęła aukcję. Jest reakcja

1022
Podziel się:

Polski Związek Łowiecki wystosował list otwarty do WOŚP po tym, jak fundacja Jurka Owsiaka usunęła aukcję zorganizowaną przez myśliwych. Chcieli oni wspomóc Orkiestrę, ale fundacja zdecydowanie się odcięła od ich inicjatywy. "Ze zdziwieniem przyjęliśmy Państwa stanowisko (...)" - pisze PZŁ.

Owsiak nie chciał takiej pomocy. WOŚP usunęła aukcję. Jest reakcja
Polski Związek Łowiecki wystosował list otwarty do WOŚP (AKPA)

Nagrodą w aukcji, którą zorganizowało "Vademecum Myśliwego", było polowanie z myśliwymi związanymi z kołem łowieckim Bór w Zielonej Górze. Ogłoszenie pojawiło się na Allegro, jednak po zaledwie kilku dniach zniknęło z sieci.

Jak się później okazało, aukcja została usunięta przez WOŚP. Powód? Taka inicjatywa była wbrew regulaminowi. Fundacja Jurka Owsiaka odcina się od polowań.

Polski Związek Łowiecki wystosował list otwarty do Orkiestry. Jak w nim podkreślono, myśliwi wspierają inicjatywę WOŚP od 30 lat.

Uważamy, że nie ma znaczenia wykonywany zawód czy hobby darczyńcy. Liczy się przecież cel, na który zbierane są pieniądze. Tym celem jest sprzęt ratujący zdrowie i życie naszych dzieci - pisze PZŁ.
Zobacz także: Zobacz też: 30. Finał WOŚP. Kulisy powstania Orkiestry i cała prawda o Jurku Owsiaku

W liście odniesiono się także do argumentu, że inicjatywa myśliwych była niezgodna z wizerunkiem organizacji. Argumentowano, że polowanie jest zajęciem w pełni legalnym, a w poprzednich latach WOŚP nie zgłaszał zastrzeżeń do inicjatyw, które w ramach akcji charytatywnej inicjowali członkowie Polskiego Związku Łowieckiego.

Skoro niemile widziane jest przez państwa wystawianie na aukcję polowania, to czemu akceptują państwo licytacje, w których można kupić od celebrytów torebki z prawdziwej skóry. W naszej opinii brak tu konsekwencji - czytamy w liście PZŁ.
W poprzednich latach również wystawialiśmy na licytacje polowania i nie zgłaszali państwo zastrzeżeń do tych inicjatyw. (...) Jeśli nie życzą sobie państwo, aby myśliwi wystawiali na licytacje polowania, (...) prosimy o jasne stanowisko w tej sprawie – dodaje związek.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1022)
Ala
10 miesięcy temu
Jakiś szpital odmówił Owsiakowego sprzętu bo więcej z tym było problemów niż pożytku!
Zdziś
10 miesięcy temu
Jak nie trawię resoraków z owsiakiem o Olejnik na czele tak teraz go popieram za danie z gumofilca myśliwym. To są ludzie z innej planety. Jak tak można dla przyjemności zabijać niewinne zwierzęta czy ptaki? Za co? Po co?
Feliks zasłuż...
10 miesięcy temu
Bo jakby wystawili czerwona czapkę Budionnówkę to by było WSIo w pariadkie ;)
Normalny
10 miesięcy temu
"... polowanie jest zajęciem w pełni legalnym..." - mam nadzieje, że już niedługo. Zabijanie dla przyjemności jest zajęciem dla psychopatów.
Jabob
10 miesięcy temu
Panie Prezesie … żenada !! Naprawdę Pan nie rozumie ?? Pisze Pan „ liczy się cel” . Owszem cel jest ratujemy czyjeś życie ale nią za cenę innego życia !!! Ludzie chodźcie pozabijamy trochę zwierząt bo mamy cel ! Co innego odstrzał zwierza w związku z ich liczebnością ale tutaj to czysta hipokryzja . Las daje wiele możliwości , mogliście wymyślić coś innego , np nauka tropienia zwierząt i ich obserwacja , nauka odnalezienia kierunku gdy się zgubisz w lesie lub jak w nim przetrwać . A Wy co wymyśliliście . Zabijanie dla ratowania życia . Słyszy Pan jak to brzmi ??
Derek
10 miesięcy temu
Tu się do fajerwerków doczepili bo zwierzęta się boją a co dopiero by było z polowaniem..
Pablo
10 miesięcy temu
Może zjedzą tych najgłupszych
najgorszy sor...
10 miesięcy temu
Niech myśliwi robią wpłaty jako Kowalski czy Nowak od siebie a nie jako mordercy naszych braci mniejszych.
Małgo
10 miesięcy temu
Niech polują wzajemnie na siebie, a nie z wysokiej, za przeproszeniem ambony,na bezbronne zwierzęta,którym wycina się bez opamiętania ich dom -lasy, lub wystawia się pseudo zamki warowne -szczyt bezczelności w Puszczy Noteckiej. Nie zabijają z głodu, zabijają dla przyjemności, a to świadczy, że z głową jest coś nie tak.
tak to widzę
10 miesięcy temu
Nie chcą złego "imagu", nic dziwnego, bo polowanie to już coś w czym biorąc udział, ktoś sam, by zabijał i to dla zabawy, a nie dla pożywienia, bo przecież osoba, jaka by to wylicytowała za grube pieniądze nie poszłaby na polowanie, by ustrzelić zwierzę, aby móc pozyskać pokarm, ale by się pobawić z innym stworzeniem w grę pod tytułem "zabawa w zabijanie".
Tdi71
10 miesięcy temu
Paradoksem jest to że 30 lat wyręczamy Rząd Polski ,jaki by nie był lewy czy prawy i dajemy na służbę zdrowia ,tym samym pokazując rządzącym że jednak mamy kasę i nas stać by Ich wyręczać . Więc śrubę nam dokręcają ,ręce zacierają z naszej głupoty a sami kręcą lody . Ot głupi naród ...
Jjjjjj
10 miesięcy temu
Związek Łowiecki mógł zaproponować coś co mogło się nazywać leśną przygodą plus np. strzelanie na strzelnicy , a niekoniecznie polowanie- i by przeszło
Piotr
10 miesięcy temu
Owsiak syn esbeka on go nauczył jak ma się ustawić w demokracji i zarabiać kasę którą przynoszą dzieci w puszkach
Remi
10 miesięcy temu
Może to polowanie to tak nie za bardzo pasuje na taki cel ,idąc waszym tokiem rozumowania to może i zakład pogrzebowy wystawi uczestnictwo w ubieraniu zwłok bo przecież to ludzkie i zwyczajne bo każdy z nas umrze i ktoś musi ubrać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić