Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Pacjenci doświadczają długoterminowych powikłań po COVID-19

4
Podziel się:

Pojawiły się nowe dane dot. powikłań po zakażeniu koronawirusem. Okazuje się, że mężczyźni częściej cierpią na dolegliwości związane z sercem.

Pacjenci doświadczają długoterminowych powikłań po COVID-19
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

Najnowsze dane dot. powikłań po zakażeniu COVID-19 pokazują, że mężczyźni częściej cierpią po zakażeniu. Zagrożone jest przede wszystkim ich serce. Panowie, którzy nie mają chorób współistniejących, a ciężko przeszli zakażenie narażeni są na zapalenie serca.

Raport o powikłaniach po zakażeniu podała organizacja FAIR Health. Przeanalizowano relacje 1,9 mln ozdrowieńców, którzy wcześniej nie skarżyli się na choroby przewlekłe, a przeszli zakażenie ciężko. Aż 23,3 proc. z nich cierpiało na różne dolegliwości przynajmniej przez miesiąc po uzyskaniu negatywnych testów.

Najczęściej jako powikłanie występowały problemy z oddychaniem, hiperlipidemię, nadciśnienie, osłabienie czy nadmierne zmęczenie. Częściej dotykało to mężczyzn, niż kobiety. Mężczyźni również częściej chorowali na zapalenie serca przejściu COVID-19.

Zobacz także: Ceny w hotelach w górę. "Polacy są wyrozumiali, chcą tego"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Gik
rok temu
Opiszcie powikłania i zgony po szczepieniach.
Tymiński
rok temu
Nie to żebym był przeciw ale :"Panowie, którzy nie mają chorób współistniejących" a skąd niby ktoś ma to wiedzieć chorób mamy tyle ze nie możliwością jest zrobienie wszystkich badan (od jakiegokolwiek raka po pasożyty) a do tego ktoś musiałby mieć bardzo gruby portfel. Lista chorób jest tak długa a niektóre badania trzeba powtarzać przez kilka miesięcy - mowie tu o całokształcie i wszystkich badaniach co do jednego. Ktoś może zewnętrznie być ideałem zdrowia a może nie wiedzieć ze co się już tam dzieje a tu z gory zakłada się ze niemiał chorób współistniejących takie wnioski wyciąga się podczas wywiadu z pacjentem ale badan jakichkolwiek nikt nie robi. Wiec takie pisanie jest czystym absurdem i ignorancja autora jak i lekarzy.
Marek
rok temu
dla mnie tylko Biotad
Man123
rok temu
Co za klamstwa perfidne.... poszczepionkowe problmy chca przypisac covidowi, byle tylko namawiac na szczepienia! Tym czasem po szczepionkach covid zgloszono wiecej NOPow niz przez ostatnie 20 lat po wszystkich innych szczepionkach razem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić